Wydrukuj tę stronę
październik 10, 2019

Rzeszów, Klub Dyskusyjny ,,Europa Wolności"

Dnia 4 października 2019 r. (piątek) odbył się Klub Dyskusyjny ,,Europa Wolności” z udziałem Prezydenta Lecha Wałęsy oraz byłego wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza. Spotkanie zorganizowała europosłanka Elżbieta Łukacijewska wraz z Fundacją FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) oraz Instytutem Lecha Wałęsy.

 

Okazją do spotkania była książka – wywiad-rzeka, który z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem przeprowadziła Katarzyna Kolenda-Zaleska i spisała go w książce “Lech, Leszek, wygrać wolność”. Powstała ona na 30-lecie wolnej Polski.

 

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców Podkarpacia, jak i  lokalnych polityków i samorządowców na czele z Tadeuszem Ferencem, prezydentem Rzeszowa i jego zastępcami: Markiem Ustrobińskim i Stanisławem Sienko oraz przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Decem. Na spotkaniu obecny był również wiceprezydent Przemyśla Bogusław Świeży, a także Przewodnicząca Rady Miasta Przemyśla Ewa Sawicka.

 

Wśród uczestników spotkania byli także kandydaci Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych mi.in.: Paweł Poncyljusz, Krystyna Skowrońska, Ewa Sawicka, Zdzisław Gawlik, jak również były szef Komitetu Obrony Demokracji na Podkarpaciu Jakub Karyś.

 

Spotkanie prowadziła Elżbieta Łukacijewska. Na początku Tadeusz Ferenc wręczył Wałęsie i Balcerowiczowi pamiątkową encyklopedię Rzeszowa a europosłanka przypomniała, że pod koniec września Lech Wałęsa obchodził 76. Urodziny, dlatego zaproponowała, by byłemu prezydentowi RP odśpiewać “Sto lat”, na co wszyscy chętnie przystali. 

 

Podczas dyskusji znamienici goście zachęcali do udziału w wyborach, szczególnie ludzi młodych, którzy kiedyś mogą słono zapłacić za skutki rozdawnictwa obecnej władzy.