Wydrukuj tę stronę
maj 22, 2019

Ustrzyki Dolne, Lesko, Obchody Dnia Strażaka w Ustrzykach Dolnych oraz #EuroTour

22 maja 2019 r. (środa) Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego wzięła udział w uroczystym Apelu z okazji Dnia Strażaka w Ustrzykach Dolnych. Dzień Strażaka to zazwyczaj okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych funkcjonariuszy. Zabierając głos, Poseł Łukacijewska pogratulowała wszystkim, którzy zostali w ten sposób docenieni za wyjątkowo ofiarną służbę. Podziękowała także wszystkim strażakom, zarówno państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej, za pełną poświęceń i zarazem niebezpieczną codzienną pracę, dzięki której zarówno mieszkańcy Bieszczad, jak i odwiedzający nasz region turyści mogą czuć się bezpiecznie. Kończąc swe wystąpienie, Pani Poseł życzyła funkcjonariuszom przede wszystkim bezpiecznej służby, oraz by czuwał nad nimi zarówno ich patron – Święty Florian, jak i wszystkie bieszczadzkie anioły.

 

Świąteczny apel był również okazją do tego, by podsumować, jak duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa w naszym kraju mają środki pozyskiwane z Unii Europejskiej. Bez dofinansowania nie byłby możliwy zakup wielu nowych wozów strażackich i sprzętu ratowniczego, oraz remonty i doposażenie wielu remiz zarówno państwowej jak i ochotniczej straży pożarnej.

 

Kontynuując pobyt na południu województwa, Poseł Łukacijewska, w ramach #EuroTour, zachęcała do pójścia na niedzielne wybory mieszkańców Ustrzyk Dolnych, a nieco później – również Leska. Przyjazne nastawienie zaskoczonych mieszkańców obydwu miast sprawiło, że wrażenia z pobytu w deszczowym sercu Bieszczad, były jak najbardziej ciepłe i słoneczne, pomimo niesprzyjającej aury.