Wydrukuj tę stronę
wrzesień 18, 2011

Przemyśl, Spotkania z samorządowcami, rolnikami, przedsiębiorcami i mieszkańcami w powiecie przemyskim

W dniu 18 września 2011 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego wraz z Piotrem Tomańskiem, Posłem na Sejm RP wzięła udział w spotkaniu z sołtysami, radnymi, przedsiębiorcami, rolnikami, dyrektorami szkół i mieszkańcami powiatu przemyskiego.


„Na spotkaniu mogliśmy swobodnie porozmawiać o bieżących problemach wsi, ale również o licznych programach unijnych dzięki którym można uzyskać dofinansowanie m.in. na inwestycje w rolnictwie. Unijna polityka rozwoju obszarów wiejskich realizowana w Polsce do roku 2013 w głównej mierze kładzie nacisk na zagadnienia takie jak: innowacyjność w rolnictwie, zrównoważony rozwój obszarów wiejskich oraz potrzeby modernizacyjne w sektorze rolnym i leśnym. Fundusze unijne stwarzają ogromną szansa dla polskiej wsi, zwłaszcza na terenach gdzie ludność utrzymuje się tylko z tego rodzaju działalności. Pieniądze mogą być przeznaczone między innymi na poprawę funkcjonowania gospodarstw rolnych: zakup maszyn, zatrudnienie pracowników, a także wdrażanie nowych metod produkcji w zakresie danej gałęzi rolnictwa. Dotacje dla rolników obejmują również działalność związaną z zalesianiem gruntów rolnych, jak również innych niż rolne.

Dodatkowo rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie w postaci dotacji na działalność inną niż rolnicza, szkolenia czy usługi doradcze. To wszystko sprawia, że Polska wieś ma ogromną szansę rozwoju, poprawę sektora rolniczego i możliwość bycia konkurencyjną" – mówi Elżbieta Łukacijewska.

Pierwsza część spotkania, w której uczestniczył Wójt Gminy - Józef Żydownik odbyła się w Birczy. Następnie Pani Poseł spotkała się z przedsiębiorcami w Żurawicy. Na zakończenie odbyło się spotkanie z kandydatami do Sejmu i Senatu RP oraz członkami Platformy Obywatelskiej RP z powiatu przemyskiego. Tematem rozmowy były zbliżające się wybory parlamentarne, a także problemy mieszkańców poszczególnych gmin. W trakcie spotkania rozlosowane zostały dwa zaproszenia na wyjazd do Parlamentu Europejskiego ufundowane przez Elżbietę Łukacijewską.

Spotkania w powiecie przemyskim (18.09.2011)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157628010189692{/myFlickr}