Wydrukuj tę stronę
czerwiec 02, 2012

Brzyska, Impreza pod hasłem "Gminny Dzień Dziecka - z BRD na co dzień"

Brzyska Dzien DzieckaElżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego w związku z obchodzonym 1 czerwca 2012 r., w Brzyskach, w "Gminnym Dniu Dziecka - z BRD na co dzień" przekazała 10 upominków dla finalistów konkursu plastycznego pod hasłem "Bezpieczne Wakacje 2012". Młodzież w wieku wczesnoszkolnym oraz gimnazjalnym otrzymała kaski rowerowe, odblaski oraz gadżety informujące o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze.


Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy w Brzyskach, przy współpracy z Jasielskim Klubem Motorowym i Ratownictwa Drogowego, Ochotniczą Strażą Pożarną w Brzyskach, oraz Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa. W ramach czterogodzinnego przedsięwzięcia, które początkowo miało odbyć się na otwartym powietrzu ale ze względów pogodowych musiało zostać przeniesione do Domu Kultury, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całej gminy mogli wziąć udział w pokazach ratownictwa ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy, w pogadance na temat zasad zachowania bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się wakacji oraz w licznych konkursach i zabawach. Ponadto, w tym samym czasie rozgrywane były również mecze siatkarskie z udziałem młodzieży.

Mimo deszczu i nie sprzyjającej aury na zewnątrz, Dom Kultury w Brzyskach wypełniony został przez ponad 100 uśmiechów dzieci biorących udział w zabawie.

"Gminny Dzień Dziecka - z BRD na co dzień" w Brzysce (1.06.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157629995688785{/myFlickr}