Wydrukuj tę stronę
maj 30, 2012

Brzozów, Finał Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej w Liceum Ogólnokształcącym

brzozow_loW dniu 28 maja 2012 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego przebywała z wizytą służbową w Brzozowie, podczas której spotkała się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego oraz Starostą Brzozowskim - Zygmuntem Błażem.


Okazją do złożenia wizyty w brzozowskim „ogólniaku” było rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Pięcioro laureatów, w ramach nagrody, będzie w terminie od 17 do 21 czerwca br. uczestniczyło w wyjeździe do Brukseli, połączonym z wizytą w Parlamencie Europejskim.

Drugim etapem wizyty Pani Poseł w Brzozowie było spotkanie ze Starostą Zygmuntem Błażem oraz Dyrektorem Szpitala Onkologicznego w Brzozowie - Panem Antonim Kolbuchem. Pani Poseł zapoznała się z problemami, z jakimi boryka się brzozowska placówka lecznicza, jak również miała okazję obejrzeć oddane w ostatnim czasie do użytku, nowe skrzydło brzozowskiej onkologii.

Na zakończenie wizyty w Brzozowie Elżbieta Łukacijewska spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1, w celu udzielenia wywiadu do gazetki szkolnej noszącej ciekawy tytuł – „UNIACZEK”. Jest to czasopismo redagowane przez szóstoklasistów pod opieką Pani Elizy Wolak, poświęcone Unii Europejskiej. Młodzi dziennikarze, perfekcyjnie przygotowali się do rozmowy
i przeprowadzili z Panią Poseł interesujący wywiad. Elżbieta Łukacijewska była pełna podziwu dla zainteresowania tak młodych ludzi tematyką unijną. Składając gratulacje opiekunce Szkolnego Koła Europejskiego podkreśliła, iż zawsze popiera takie inicjatywy, rozwijające w młodych uczniach zainteresowanie otaczającym je światem, a w szczególności Unią Europejską.

Finał Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej w Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie (28.05.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157629966033878{/myFlickr}