Wydrukuj tę stronę
kwiecień 17, 2012

Rzeszów, Spotkanie z młodzieżą z Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Widełce

widelka_gimnazjumW dniu 17 kwietnia 2012 r. Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego w jej biurze poselskim w Rzeszowie odwiedzili uczniowie klasy II b Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej z Zespołu Szkół w Widełce. W spotkaniu towarzyszył im Dyrektor placówki - Mirosław Karkut.


Marta Ożóg, Gabriela Rumak oraz Małgorzata Selwa we wrześniu 2011 r. przystąpiły do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej", którego celem było uświadomienie społeczeństwu, jak ważny jest drugi człowiek, jego problemy oraz niesiona pomoc.

W dniu 17 lutego 2012 r. Pani Poseł została zaproszona do udziału w debacie pod hasłem "Odpowiedzialni za przyszłość", stanowiącej drugi etap konkursu. Sprawozdanie z debaty zostało wykonane w postaci kostek edukacyjnych, z których małe pokazywały wystąpienia każdego prelegenta i energię, nad którą "pracował". Duże kostki pokazują natomiast relację z samego spotkania.

Debata oraz forma jej zaprezentowania spotkały się z niezwykle pozytywnym przyjęciem, dzięki któremu Gimnazjum w Widełce zajęło pierwsze miejsce w Konkursie "Moja Szkoła w Unii Europejskiej".

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!