Wydrukuj tę stronę
marzec 25, 2012

Łańcut, Uroczystość Odznaczenia Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Profesora Zbigniewa Ćwiąkalskiego

profesor_cwiakalskiW dniu 23 marca 2012 r.  na Zamku w Łańcucie odbyła się uroczystość odznaczenia Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Profesora Zbigniewa Ćwiąkalskiego, byłego ministra sprawiedliwości. Wydarzenie zostało połączone z obchodami jubileuszu 40-lecia pracy naukowej.


Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego
wręczyła Profesorowi Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu list z wyrazami uznania oraz gratulacjami, w którym można było przeczytać:

"We wszystkich swoich działaniach niewątpliwie jest Pan osobowością przyciągającą uwagę, wyrazistą, budzącą szacunek nie tylko rzetelną pracą, ale i rozległą erudycją, osobistą kulturą i godnością, a także kulturą języka i swadą wymowy oraz talentem towarzyskim. Pana działania, wyróżniające się ogromną wiedzą i poczuciem obowiązku sprawiły, że zyskał Pan zasłużone uznanie wśród współpracowników i studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji."

Profesor Zbigniew Ćwiakalski to jeden z najbardziej znanych prawników w kraju. W latach 2007-2009 był ministrem sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Jest też znanym wykładowcą akademickim. Od kilkunastu lat współpracuje między innymi z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji.

Wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski Profesorowi Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu w Łańcucie (23.03.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157629335864024{/myFlickr}