Wydrukuj tę stronę
luty 17, 2012

Widełka, Debata "Odpowiedzialni za przyszłość" w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi

widelki_debataW dniu 17 stycznia 2012 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Pralamentu Europejskiego spotkała się z młodzieżą Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Widełce, w związku z IX Edycją Ogolnopolskiego Konkursu pt. "Moja szkoła w Unii Europejskiej - edycja Powrót do szkoły".

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich, którzy w ramach debaty przedstawili argumenty za i przeciw kopalnianym oraz odnawialnym źródłom energii, podkreślając tym samym, że to na nas spoczywa odpowiedzialność za los naszej planety.

Pani Poseł
w trakcie swojego wystąpienia opowiedziała o stanowisku Unii Europejskiej w kwesti bezpieczeństwa energetycznego Wpólnoty, przybliżając młodzieży w łatwy i przystępny sposób założenia Strategii Energia 2020.

"Energia stanowi siłę napędową naszego społeczeństwa. Dobra kondycja obywateli przemysłu i gospodarki zależy od bezpiecznej, pewnej, zrównoważonej energii po przystępnych cenach" - podkreśliła Elżbieta Łukacijewska.

Elżbieta Łukacijewska
jako jedyny Poseł do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia zgodziła się na udział w IX Edycji Programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej - edycja Powrót do szkoły", zorganizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Pani Poseł
, z tej okazji była również gościem debaty pt. "Wolontariat dla tych, którzy pomagają czy dla tych, którym pomagamy?" zorganizowanej przez Szkolny Klub Europejski "EUROEKONOMIK", działający w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.

Debata młodzieży z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Widełce (17.02.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157629400442179{/myFlickr}