Wydrukuj tę stronę
luty 17, 2020

Wizyta Małgorzaty Kidawa-Błońskiej na Podkarpaciu

Dnia 15 lutego 2020 r. (sobota) Podkarpacie odwiedziła Małgorzata Kidawa-Błońska- kandydatka na Prezydenta RP.

 

Pani Marszałek swoją całodniową wizytę na Podkarpaciu rozpoczęła od porannej konferencji prasowej przed szpitalem w Ustrzykach Dolnych. Towarzyszyła jej Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, podkarpaccy Posłowie na Sejm RP Krystyna Skowrońska, Joanna Frydrych, Marek Rząsa, Przewodniczący Podkarpackiego PO RP Zdzisław Gawlik, a także położne z placówki.

 

Podczas konferencji Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że z końcem lutego w ustrzyckim szpitalu zamknięty zostanie oddział ginekologiczno-położniczy. Kandydatka zwróciła uwagę, że w konstytucji zapisane jest, że wszyscy muszą mieć równy dostęp do opieki medycznej, dlatego apelowała do pana prezydenta, aby miał odwagę i zawetował ustawę, dzięki której 2 mld zł pójdą na telewizję publiczną, a nie dla pacjentów.

 

Kolejnym punktem wizyty Pani Marszałek była konferencja prasowa przed szpitalem w Sanoku, gdzie poruszony został temat szpitali powiatowych, w tym bankrutującego sanockiego szpitala, któremu grozi zamknięcie. Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się także do Krajowej Rady Sądowniczej oraz restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Po konferencji lokalni samorządowcy przedstawili Pani Marszalek szczegółową sytuację w jakiej znajduje się sanocki szpital.

 

Następnie Marszałek Kidawa-Błońska pojechała w odwiedziny do Ustrobnej w Gminie Wojaszówka, gdzie spotkała się z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Po Ustrobnej Pani Marszałek pojawiła się na spotkaniu otwartym z mieszkańcami Krosna. Sala w Pałacu Polanka w Krośnie nie pomieściła wszystkich, którzy chcieli spotkać się z Małgorzatą Kidawa-Błońską. Wiele osób stało, a część przez godzinę słuchała wystąpienia na korytarzu.

 

Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się również z mieszkańcami Sanoka. Bezpośrednio po spotkaniu w Krośnie, odbyło się kolejne otwarte spotkanie, tym razem w Sanoku. Tutaj także mieszkańcy nie zawiedli i tłumnie wypełnili salę Muzeum Historycznego w Sanoku.

 

Na koniec wizyty na Podkarpaciu Pani Marszałek ponownie pojechała do Ustrzyk Dolnych, również na spotkanie otwarte. Wzorem poprzednich spotkań, w Ustrzykach Dolnych też zabrakło miejsc siedzących.

 

Na każdym ze spotkań otwartych poruszanych było wiele tematów. Mieszkańcy chętnie słuchali tego co mówi Pani Marszałek, zadawali ciekawe pytania, a także włączali się w dyskusję.