Wydrukuj tę stronę
listopad 27, 2018

Rzeszów, Konferencja prasowa dotycząca wzrostu cen energii elektrycznej.

Dnia 27 listopada 2018 (poniedziałek) w biurze Zarządu Regionu Podkarpackiej Platformy Oywatelskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca drastycznych podwyżek energii elektrycznej. W konferencji prasowej udział wzięli Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Zdzisław Gawlik- Przewodniczący PO Podkarpacie, Krystyna Skowrońska- Poseł na Sejm oraz radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego: Antoni Pikul oraz Krzysztof Feret.

 

Podczas konferencji mówiono o tym, że skala podwyżek energii elektrycznej nigdy nie była tak wysoka, a podwyżki te bardzo szybko odczuje każdy obywatel. Przykładowo rzeszowski ratusz wyliczył, że miasto zapłaci o 68 proc. więcej niż obecnie. Oznacza to mniej inwestycji oraz wprowadzenie oszczędności. Podwyżki cen energii dotkną przedszkola, żłobki, szpitale, a droższy prąd pociągnie za sobą podwyżkę cen artykułów spożywczych i usług.

 

Elżbieta Łukacijewska w swojej wypowiedzi skrytykowała uzależnienie polskiej energetyki od węgla sprowadzanego z Rosji. Jej zdaniem za to, że Polska wstrzymała inwestycje w energię odnawialną zapłacą wszyscy obywatele.