Wydrukuj tę stronę
kwiecień 09, 2018

IV edycja ,,Akcji Laurka. Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się!"

Szanowni Państwo,

 

Kontynuując inicjatywę, mającą na celu zachęcenie mieszkańców naszego regionu do korzystania z badań profilaktycznych Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego chciałaby zaprosić Przedszkola z terenu Podkarpacia do wzięcia udziału w organizowanej przez nią Akcji Laurka. Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się!

 

Przedsięwzięcie zainspirowane zostało danymi, z których wynika, że świadomość wykonywania badań profilaktycznych w polskim społeczeństwie jest bardzo niska, a ich znaczenie dla naszego zdrowia jest niedoceniane. W licznych kampaniach społecznych dotyczących w/w tematyki przekaz skierowany jest bezpośrednio do dorosłych. Uważamy jednak, że prośba dziecka, aby zarówno jego Mama jak i Tato poddali się badaniom profilaktycznym, może dobitniej uzmysłowić obojgu Rodzicom potrzebę ich wykonywania. Taki właśnie cel ma inicjatywa Pani Poseł.

 

Akcja obejmuje swoim zasięgiem całe województwo podkarpackie. Przedszkolaki uczestniczące w akcji przygotowują laurki, zachęcające do korzystania z badań. W ubiegłym roku laurki dla swoich rodziców przygotowało około 4 tys. przedszkolaków z 45 przedszkoli.

 

W tegorocznej edycji chcielibyśmy dodatkowo umożliwić nauczycielom przygotowanie się do rozmowy z dziećmi na trudne tematy zdrowotne.

 

W związku z powyższym, w dniu 10 maja w Rzeszowie (Hotel Rzeszów) zorganizowana zostanie Konferencja pn. Profilaktyka zdrowotna oczami dziecka, połączona z warsztatami dla nauczycieli. W tym celu do współpracy Pani Poseł zaprosiła partnera – Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych, które przeprowadzi wśród zgłoszonych nauczycieli przedszkolnych, warsztaty z zakresu prowadzenia zajęć na temat profilaktyki zdrowotnej. Udział w szkoleniu potwierdzony zostanie certyfikatem. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie Państwo w regulaminie oraz harmonogramie Konferencji.

 

W tegorocznej edycji integralną częścią Akcji Laurka jest konkurs dla przedszkoli na najpiękniejszą laurkę. Wśród nadesłanych prac nagrodzone zostaną trzy najlepsze. Zwycięskie przedszkola zostaną zaproszone do Rzeszowa, na uroczystą Galę podsumowującą Akcję, w trakcie której otrzymają nagrody rzeczowe oraz obejrzą spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Maska (szczegóły dot. konkursu znajdują się w regulaminie).

 

Zachęcając Państwa do włączenia się do tegorocznej Akcji LAURKA, prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną lub kontakt telefoniczny z Biurem Poselskim w Sanoku (szczegóły w regulaminie). Zostanie wówczas przesłany do przedszkola plakat informacyjny, oraz naklejki dla dzieci z logo naszej akcji.

 

Proszę o zapoznanie się z załączonym regulaminem, w którym znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące przedsięwzięcia.

 

Liczymy na Państwa współpracę i zachęcenie najmłodszych do udziału w projekcie.

 

Pamiętajmy, zdrowie jest najważniejszą wartością jaką posiadamy.