Wydrukuj tę stronę
październik 16, 2017

Tarnobrzeg, Jubileusz 40-lecia ZSP nr 3 BUDOWLANKA

W dniu 9 października 2017 r. Poseł do Parlamentu Europejskiego wzięła udział w Jubileuszu 40-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu, który powszechnie nazywany jest "Budowlanką". Okazją do gratulacji były miejskie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodzone w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele miasta z osobą Prezydenta Miasta Tarnobrzega Panem Grzegorzem Kiełbem na czele, duchowieństwo, nauczyciele, pracownicy oświaty oraz absolwenci "Budowlanki". Obchody jubileuszu rozpoczęły się akademią przygotowaną przez uczniów szkoły, którzy w niezwykle interesujący i zabawny sposób przedstawili dotychczasową historię placówki.

 

13 maja 1977 roku ówczesny Minister Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych wydał zarządzenie w sprawie otwarcia Zasadniczej Szkoły Budowlanej dla Pracujących w Tarnobrzegu. Prze 40 lat szkoła wychowała blisko 10 tysięcy absolwentów dobrze przygotowanych do zawodu, o czym świadczą liczne nagrody zdobyte w konkursach przedmiotowych i branżowych, ale przede wszystkim opinie pracodawców.

 

W związku z rubinowymi godami, Poseł Elżbieta Łukacijewska osobiście przekazała serdeczne gratulacje oraz słowa uznania dla dotychczasowej pracy oraz osiągnięć szkoły. Na pamiątkę jubileuszu Poseł Elzbieta Łukacijewska wręczyła Dyrektorowi ZSP Panu Rafałowi Sawickiemu, specjalnie na tę okazję wykonaną rzeźbę szklaną z okolicznościowym grawerem.