Wydrukuj tę stronę
luty 05, 2012

Sanok, Krosno, Charytatywne Gale Operetkowe pn. „Wielka sława to żart"

gala_operetkowa_wielka_slawa_to_zart_plakatPierwszy weekend miesiąca (4 i 5 lutego 2012 r. w Sanoku i Krośnie) przebiegł pod znakiem wspaniałych koncertów operetkowych. Rozbrzmiewały arie i fragmenty z najbardziej znanych operetek wszechczasów: "Wesołej Wdówki", "Księżniczki Czardasza", "Barona Cygańskiego", "Zemsty Nietoperza", "Skrzypka na dachu" oraz fragmenty z musicalu "My Fair Lady". Świetni soliści z Opery Śląskiej w Bytomiu, Opery Krakowskiej i Opery w Ostrawie w kolorowych i fantastycznych kostiumach wprowadzali wszystkich w wesoły oraz beztroski nastrój.


W ramach Gali Operetkowej odbyły się dwa koncerty charytatywne. Pierwszy z nich zorganizowany 4 lutego 2012 r. w Sanoku, zgromadził w sanockim Klubie "Górnik" ponad 150 osobową publiczność. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony został na rehabilitację Kasi i Justyny, które w zeszłym roku uległy wypadkowi komunikacyjnemu. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Przyjazny Mechanik" oraz Starosta Sanocki - Sebastian Niżnik. Patronat Honorowy nad koncertami objęła Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Następnego dnia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się kolejny koncert. I tym razem licznie przybyła publiczność miała okazję podziwiać uznanych polskich solistów w utworach operowych i operetkowych. Między poszczególnymi utworami tenor Marek Wiatr rozbawiał publiczność anegdotami, a soliści tak znakomicie interpretowali swoje arie, że uśmiechy nie schodziły z twarzy słuchaczy zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego koncertu. Wśród zaproszonych gości był m.in.: Rafał Jędrzejczak, artysta Piwnicy pod Baranami, który porwał wszystkich do zabawy, dzięki świetnie wykonanym pieśniom. Publiczność miała także okazję skosztować wielu znakomitych specjałów przygotowanych przez MISS Polonia 1992 - Ewę Wachowicz. Podczas przerwy koncertów odbyły się emocjonujące aukcje dzieł lokalnych malarzy i rzeźbiarzy, przekazanych przez darczyńców. Również Pani Poseł wsparła inicjatywę przekazując na licytację piękną ikonę wykonaną przez bieszczadzkiego artystę. Całkowity dochód z niedzielnego koncertu przekazany został na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Krośnie.

„Licznie zgromadzona publiczność, niepowtarzalna atmosfera, mistrzowski śpiew, a przede wszystkim szczytny cel rodzą przekonanie o słuszności i potrzebie organizacji tego typu akcji." – podkreśliła po koncercie Elżbieta Łukacijewska.

Charytatywne Gale Operetkowe pn. Wielka sława to żart w Sanoku i Krośnie (4-5.02.2012)

{myFlickr}feed=photoset, photoset_id=72157629212622291{/myFlickr}