Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela - Warszawa, Elżbieta Łukacijewska interweniuje w sprawie pieszych przejść granicznych na wschodniej granicy Polski i UE PDF Drukuj Email

zakaz_ruchu_pieszychPortal internetowy "Port Europa" (www.porteuropa.eu) zainicjował akcję na rzecz zwiększenia możliwości pieszego przekraczania wschodniej granicy Polski z Białorusią, Rosją (Obwodem Kaliningradzkim) i Ukrainą. Do udziału w niej zaproszona została Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego i Członkini Delegacji UE - Ukraina.

Zdaniem Pani Poseł: "Obecna sytuacja, w której funkcjonują jedynie 2 piesze przejścia graniczne na całej wschodniej granicy Polski (red. - w Białowieży z Białorusią oraz w Medyce z Ukrainą) wymaga poprawy. Możliwość pieszego przekraczania granicy to szansa na rozwój turystyki w regionach takich jak Bieszczady, ale także znaczne ułatwienie dla podróżujących, np. w sprawach biznesowych na Ukrainę. Wiele osób, chcąc uniknąć czekania w wielogodzinnych kolejkach w samochodzie lub autobusie, woli przekroczyć granicę pieszo i skorzystać z lokalnego transportu."

Elżbieta Łukacijewska złożyła w tej sprawie interpelację do Komisji Europejskiej (red. - wschodnia granica Polski jest jednocześnie zewnętrzną granicą UE). Pani Poseł jest również w bieżącym kontakcie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych oraz wojewodami wschodnich regionów Polski.

Z interpelacją oraz odpowiedzią na nią, udzieloną przez Komisarza UE ds. Rozszerzenia i polityki sąsiedztwa - Štefana Füle, można zapoznać się TUTAJ. Wynika z niej, iż KE wspiera rozwój istniejących i budowę nowych pieszych przejść granicznych na zewnętrznych granicach UE, a przyszły budżet UE 2014-2020, i realizowane w jego ramach programy, stanowią szansę sfinansowania tego typu przedsięwzięć.

Pani Poseł zwróciła się również z problemem do MSW, które zapowiedziało jego analizę przez międzyresortowy zespół do spraw zagospodarowania granicy państwowej. Do udziału w jego posiedzeniu zaproszona została także Elżbieta Łukacijewska.

Dodatkowo skierowane zostało pismo do wojewodów polskich regionów, sąsiadujących z Białorusią, Rosją (Obwodem Kaliningradzkim) i Ukrainą, z prośbą o przekazanie informacji i wyrażenie swojej opinii nt. problemu. Z jego treścią można zapoznać się TUTAJ.

Dodatkowe informacje o akcji oraz działaniach Elżbiety Łukacijewskiej w tej kwestii, można znależć na portalu internetowym "Port Europa" (www.porteuropa.eu).

DO POBRANIA:

Komentarz Elżbiety Łukacijewskiej na portalu POeuropejsku.pl (12.06.2013)

Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej do KE

Odpowiedź KE na interpelację Elżbiety Łukacijewskiej

Pismo do wojewodów lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

Fot.: Port Europa (www.porteuropa.eu)

W grudniu 2014 r. Elżbieta Łukacijewska kontynuowła wsparcie kampanii "Piesze przejścia graniczne", interweniując w sprawie polityki informacyjnej Zespołu ds. Zagospodarowania Granicy Państwowej i skierowała w tej sprawie zapytania do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Wojewody Podkarpackiego. Więcej informacji o podjętych działaniach dostępnych jest pod poniższym linkiem:

Elżbieta Łukacijewska, Wsparcie kampanii "Piesze przejścia graniczne"

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu