Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Rzeszów, Wizyta profesora Dariusza Rosatiego PDF Drukuj Email

 

W dniach 11-12 maja 2017 r. w Rzeszowie przebywał profesor Dariusz Rosati, który przyjechał do stolicy Podkarpacia na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Platformy Obywatelskiej Regionu Podkarpackiego. Profesor Rosati był gościem kolejnego spotkania organizowanego w ramach Klubu Obywatelskiego, które miało miejsce w czwartkowe popołudnie w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.  Podczas merytorycznej dyskusji, w której udział wzięło blisko 100 osób rozmawiano o planie Morawieckiego oraz polityce finansowej Rządu, która przynosi fatalne dla budżetu państwa skutki. Profesor mocno krytykował rządowy program 500+, powrót do przejścia na wcześniejszą emeryturę, podwyższenie płacy minimalnej oraz likwidację obowiązku szkolnego dla 6-latków. Europarlamentarzysta zwrócił również uwagę na tempo w jakim PiS zadłuża państwo, w 2016 r. zadłużenie publiczne z tytułu sektora rządowego i samorządowego wzrosło o ponad 3 % PKB. Profesor Rosati krytykował plan Morawieckiego, który wprowadza centralny system zarządzania gospodarką, przez co cofa ją do czasów PRL-u. Zdaniem ekonomisty Polacy już w tym roku odczują skutki fatalnej polityki finansowej rządu PiS. Podczas spotkania europoseł mówił też o sprawach międzynarodowych oraz o tym jak nasz kraj jest krytykowany za decyzje sprzeczne z Traktatem Europejskim i z zasadami ustroju demokratycznego.

Kolejnym punktem wizyty profesora w Rzeszowie było spotkanie z młodymi przedsiębiorcami  oraz studentami, które odbyło się w piątkowe przedpołudnie w Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej Kwadrat. Podczas tego spotkania rozmawiano o możliwościach i barierach jakie stawia przed młodymi przedsiębiorcami Unia Europejska oraz dlaczego rozwijanie dobrych stosunków z Ukrainą jest ważne dla Polski.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu