Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Sanok, Konferencja prasowa PDF Drukuj Email

konferencja_03_04_17W dniu 3 kwietnia 2017 r. (poniedziałek) w biurze poselskim Elżbiety Łukacijewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego w Sanoku odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył również radny Sejmiku Wojewódzkiego Sławomir Miklicz.

Głównym tematem konferencji były problemy komunikacyjne południowej części Podkarpacia, spowodowane likwidacją przez firmę Arriva Bus Transport połączeń autobusowych na terenie powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego i brzozowskiego. Poseł Łukacijewska poinformowała o swej interwencji w tej sprawie zarówno u Marszałka Województwa Podkarpackiego, jak i u Ministra Infrastruktury. Pani Poseł oczekuje również na spotkanie z Wojewodą Podkarpackim. Temat transportu w Bieszczadach jest ważnym i pilnym zadaniem, gdyż zbliża się sezon turystyczny. Nie wiadomo również jak będzie funkcjonował transport szkolny w nowym roku szkolnym, gdyż także tą funkcję pełniły dotychczas autobusy firmy Arriva Bus Transport.

Kolejna kwestia poruszona podczas konferencji dotyczyła działalności Muzeum Historycznego w Sanoku. W związku z przejęciem przez Ministerstwo kultury i Dziedzictwa Narodowego finansowania m. in. Filharmonii Podkarpackiej, zwolniły się środki w budżecie województwa, które można by wykorzystać do współfinansowania sanockiego Muzeum. Wymaga to jednak natychmiastowych zdecydowanych działań ze strony władz powiatu sanockiego.

Zwrócono również uwagę na kwestię dofinansowania budowy kompleksu sportowo –rekreacyjnego, którą rozpoczęto w Sanoku. Rząd wycofał fundusze z totalizatora sportowego, które przeznaczane były na dofinansowanie inwestycji sportowych. W związku z tym, samorząd województwa podkarpackiego nie otrzyma tych środków. Stawia to włodarzy Sanoka przed niełatwym zadaniem znalezienia brakujących pieniędzy, które stanowią 30% kosztów inwestycji.

 

Podczas poniedziałkowej konferencji Poseł Elżbieta Łukacijewska ogłosiła także rozpoczęcie Akcji Laurka  –Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się ! Przedsięwzięcie organizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi Sanitas. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę wykonywania badań profilaktycznych. Do udziału zaproszone zostały przedszkola z terenu Podkarpacia. Przedszkolaki wykonują dla rodziców laurkę, zachęcającą do regularnych badań. Dodatkowo nauczyciele i rodzice uczestniczący w projekcie otrzymają informacje o tym, jak rozmawiać z dziećmi o problemach zdrowotnych, przez co Akcja zwiększy świadomość potrzeb profilaktyki zdrowotnej u wszystkich jej uczestników.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu