Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Interwencja w sprawie transportu zbiorowego w powiatach sanockim, leskim, brzozowskim oraz bieszczadzkim. PDF Drukuj Email

W związku z likwidacją przez spółkę Arriva Bus Transport trzech podkarpackich oddziałów zapewniających obsługę przewozów osób na terenie powiatów sanockiego, leskiego, brzozowskiego i bieszczadzkiego, Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska podjęła interwencję w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego oraz w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią umieszczonych poniżej pism, które zostały skierowane do Pana Marszałka Władysława Ortyla oraz Pana Ministra Andrzeja Adamczyka. Jest również zaplanowane spotkanie w tej sprawie Pani Poseł z Wojewodą Podkarpackim Panią Ewą Leniart.

Szczególne zaniepokojenie w związku z likwidacją połączeń wynika z faktu, że zakończenie funkcjonowania spółki przypada na rozpoczęcie sezonu turystycznego w Bieszczadach, w związku z czym nie jest jasne w jaki sposób, i czy w ogóle będzie można dotrzeć do bieszczadzkich i beskidzkich miejscowości. Ponadto, nie wiadomo również jak będzie funkcjonował transport szkolny w nowym roku 2017/2018, ponieważ gminy mają podpisane umowy ze spółką Arriva Bus Transport tylko do 30 czerwca 2017 r.

Jak podkreśla w swoim piśmie Poseł Elżbieta Łukacijewska nie można godzić się na niesprawiedliwy podziału dostępu do usług przemieszczania się dla ludzi i tym samym dalszej degradacji rynku usług przewozowych w wielu gminach i powiatach.

Interwencja Arriva_UM-page-001Interwencja Arriva_UM-page-002

 

Interwencja Ministertwo_page1Interwencja Ministertwo_page2

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu