Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Rzeszów, Konferencja prasowa dotycząca Referendum ws. reformy edukacji i zagrożeń dla samorządów PDF Drukuj Email

DSC06409Dnia 30 stycznia 2017 r. (poniedziałek) w biurze Zarządu Regionu Podkarpackiego PO RP odbyła się konferencja prasowa dotycząca Referendum w sprawie reformy edukacji i zagrożeń dla samorządów. W konferencji wzięli udział Krzysztof Kłak - przewodniczący Zarządu Podkarpackiej PO RP, Elżbieta Łukacijewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Zdzisław Gawlik- Poseł na Sejm RP, Teresa Kubas-Hul - Przewodnicząca Klubu Radnych PO w Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzej Dec- Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa oraz Roman Ciszek- Radny Powiatu Dębickiego.  Działacze Podkarpackiej PO ogłosili, że od jutra na terenie Rzeszowa i Podkarpacia rozpocznie się zbieranie podpisów  w sprawie referendum. W tym celu został wyznaczony koordynator regionalny, który będzie nadzorował tą akcję. Został nim Pan Andrzej Dec, który poinformował, że pytanie referendalne zostanie ogłoszone jutro, natomiast na chwilę obecną mobilizowani są działacze i samorządowcy, by udało się te podpisy zebrać. Podpisy będą zbierane w biurze Zarządu Regionu w Rzeszowie oraz we wszystkich biurach podkarpackich parlamentarzystów PO, będą też organizowane akcje uliczne. Podkarpaccy parlamentarzyści i samorządowcy z PO wyrażają swój sprzeciw wobec reformy edukacji. Elżbieta Łukacijewska zwróciła uwagę na brak podstaw programowych oraz ogromne koszty. ,,Z likwidacją gimnazjów zawiązane są środki unijne. Miliony euro zostały wzięte na przygotowanie gimnazjów do potrzeb uczniów, na remonty, na innowacyjność. A w przypadku środków unijnych mamy coś takiego, jak trwałość projektów, minimum 5 lat.. Ile pieniędzy będziemy musieli przez to zwracać UE i kto to będzie robił? Rząd, samorząd?”- pytała europosłanka.
        Działacze zwrócili również uwagę na to, że Platforma Obywatelska w najbliższych miesiącach skupiać się także będzie na przygotowaniach do być może wcześniejszych wyborów samorządowych. W ocenie polityków PO zmiany w ordynacji wyborczej w propozycji PiS i dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast od najbliższych wyborów działająca wstecz jest sprzeczna z prawem.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu