Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Dębica, Rozstrzygnięcie Plebiscytu "GC Nowiny" Na Koło Gospodyń Wiejskich 2016 PDF Drukuj Email

plebiscyt KGW_2016W dniu 1 grudnia 2016 r. (czwartek) w Miejskim Ośrodku Kultury - Kino "Kosmos" w Dębicy odbyła się finałowa Gala Plebiscytu Na Najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich, który zorganizowany został przez Gazetę Codzienną "Nowiny". Już po raz kolejny honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która ufundowała również nagrody w postaci wyjazdu do Brukseli dla przedstawicieli zwycięskich KGW (łącznie 15 osób). 

Tegoroczna edycja konkursu zbiegła się z obchodzoną w tym roku 150. rocznicą powstania Kół Gospodyń Wiejskich na ziemiach polskich. Do konkursu zgłosiło się 95 kół, zarówno tych posiadających duże doświadczenie, jak również i tych, które powstały stosunkowo niedawno.

W głosowaniu Czytelników Nowin zwyciężyło Stowarzyszenie Zasowianki z Zasowa (gm. Żyraków, powiat dębicki). Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Klęczanach (gm. Sędziszów Małopolski, powiat ropczycko-sędziszowski). Trzecie miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Besku (gm. Besko, powiat sanocki). W nagrodę 5 przedstawicieli każdego z wymienionych Kół Gospodyń Wiejskich (łącznie 15 osób), na zaproszenie poseł Elżbiety Łukacijewskiej odwiedzi Brukselę i Parlament Europejski. 

Trzy koła nagrodziła kapituła konkursu. I tak nagrodę w kategorii: Aktywność kulturalna i społeczna zdobyło KGW w Nockowej. W kategorii: Aktywność i współpraca regionalna zwyciężyło KGW w Kopytowej, a w kategorii Kultywowanie tradycji nagrodę otrzymało KGW w Werynii. 

Dodatkowo w uznaniu za szczególną aktywność kapituła konkursu przyznała siedem wyróżnień dla kół gospodyń wiejskich Wyróżnienia za aktywność W uznaniu za szczególną aktywność wyróżnienie oraz pamiątkowy grawerton otrzymały: Stowarzyszenie Sadkowianki Koło Gospodyń Wiejskich Zawada Koło Gospodyń Wiejskich Brzóza Królewska Koło Gospodyń Wiejskich Jazowa Bieszczadzkie Koło Aktywnych Kobiet w Lutowiskach Koło Gospodyń Wiejskich z Gogołowa Koło Aktywnych Kobiet w Borowej.

gospodynie

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu