Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Rzeszów, Konferencja prasowa Elżbiety Łukacijewskiej związana z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet PDF Drukuj Email

czarny protest_konferencjaW dniu 3 października 2016 r. (poniedziałek) Elżbieta Łukacijewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, zorganizowała konferencję prasową, podczas której poparła odbywający się w tym dniu Ogólopolski Strajk Kobiet i zaapelowała o utrzymanie obowiązującego kompromisu w sprawie ustawy antyaborcyjnej. 

Wspólnie z poseł Łukacijewską i jej pracownicami na konferencji wystąpiły: Renata Butryn - była posłanka Platformy Obywatelskiej oraz przedstawicielki biur poseł Joanny Frydrych i posła Marka Rząsy, które ubrane na czarno, przyłączyły się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

Jak wspominała podczas konferencji prasowej poseł Łukacijewska: "My, kobiety PO z Podkarpacia, jesteśmy obiema rękami za utrzymaniem kompromisu w sprawie aborcji. Uważamy, że w XXI wieku kobiety mają prawo decydować o tak trudnej sprawie jak dokonanie aborcji. Ale nie oznacza to absolutnie, że opowiadamy się za aborcją". 

Obowiązujące w Polsce prawo jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie, a ostrzejsze zapisy stosowane są jedynie na Malcie i w Irlandii. Poseł Łukacijewska podkreśliła również, że polscy posłowie z Grupy EPL w Parlamencie Europejskim (do której należą posłowie PO) byli przeciwni debacie, która odbędzie się w środę podczas sesji plenarnej PE. 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu