Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Przedstawiciele Podkarpacia z wizytą w Parlamencie Europejskim PDF Drukuj Email

grupa bruksela_wrzesien_2016W dniach 24-28 września 2016 r. grupa 55 osób z Podkarpacia, na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, odwiedziła Brukselę. Wśród uczestników wyjazdu znaleźli się przedstawiciele: Podkarpackiego Stowarzyszenia Głuchych w Rzeszowie, Koła Gospodyń Wiejskich w Humniskach, laureaci Międzynarodowego Konkursu Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej w Wiśniowej oraz konkursu "Unia Europejska - wczoraj i dziś", który organizowany był w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Łańcucie. W wyjeździe wzięli również najbardziej aktywni wolontariusze tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "ESTEKA" oraz mieszkańcy Jasła i Krosna. 

W programie wyjazdu znalazła się wycieczka do Brugii, podczas której uczestnicy mogli zwiedzić urokliwe zakątki miasta wpisanego jako cały zespół miejski na listę dziedzictwa UNESCO oraz główny punkt programu jakim była prelekcja na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz jego zwiedzanie.

W trakcie prelekcji, którą wspólnie z Poseł Łukacijewską poprowadził pracownik działu Wizyt i Seminariów w PE, uczestnicy mieli okazję zaznajomić się ze sposobem organizacji pracy w PE, informacjami na temat jego struktury, prac poszczególnych komisji i delegacji oraz sposobu podejmowania decyzji przez PE. Poseł Elżbieta Łukacijewska opowiedziała uczestnikom wiele ciekawostek dotyczących codziennej pracy i obowiązków europosłów. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję odwiedzić salę plenarną, na której odbywają się posiedzenia PE oraz części z nich udało zwiedzić się parlamentarne wnętrza. 

Po prelekcji w Parlamencie Europejskim grupa wraz z przewodnikiem udała się na zwiedzenie zabytkowej części Brukseli, w tym głównego rynku - Grand Place. Był to już kolejny wyjazd do Brukseli, który organizowany jest przez Elżbietę Łukacijewską i którego uczestnikami są przedstawiciele różnych grup społecznych z Podkarpacia. 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu