Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Rzeszów, Regionalna Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży pod honorowym patronatem Elżbiety Łukacijewskiej PDF Drukuj Email

EYP 2016W dniu 10 lipca 2016 r. (niedziela) w Rzeszowie odbyła się Regionalna Sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży (ang. European Youth Parliament – EYP) będącego platformą edukacji obywatelskiej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi.  Wydarzenie to swoim patronatem honorowym objęła Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. 

Dzięki EYP ponad 25.000 młodych Europejczyków rocznie doświadcza demokracji w praktyce oraz rozwija umiejętności komunikacji i pracy w międzynarodowym zespole. Celem organizowanych wydazreń jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu. Ponadto działalność ta przyczyna się do ich rozwoju osobistego, dając im możliwość zaangażowania na wiele sposobów jako wolontariusze.Tym samym, wzmacniana jest świadomość obywatelską młodego pokolenia. Uczestnicy wydarzeń przekonują się, że nauka demokracji łączy się z dobrą zabawą.

Od 2004 r. EYP działa jako program edukacyjny Fundacji Schwarzkopf Młoda Europa. Na poziomie krajowym EYP reprezentowane jest przez niezależne stowarzyszenia. Oficjalnym przedstawicielem EYP w Polsce jest Europejski Parlament Młodzieży EYP Poland.

EYP 2016_2

Oficjalne sesje EYP odbywają się w formie rozszerzonej, interaktywnej symulacji prac Parlamentu Europejskiego. W pierwszej części uczestnicy poznają się oraz budują zespoły w procesie gier integracyjnych i komunikacyjnych. Celem tego elementu jest stworzenie przyjaznej atmosfery sprzyjającej efektywnej pracy w grupie. W drugiej części sesji każdy z zespołów, symulując pracę autentycznych komisji Parlamentu Europejskiego, w interaktywny sposób dyskutuje nad wcześniej przydzielonym tematem i opracowuje projekt rozwiązań, tzw. rezolucję. Zgromadzenie Generalne jest odwzorowaniem posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego. Komisje kolejno przedstawia swoją rezolucję, każda z których jest następnie poddana debacie i głosowaniu wg procedury parlamentarnej na forum wszystkich uczestników.Program wielu sesji obejmuje też dodatkowe elementy, takie jak koncerty, wieczory kuchni krajów Europy, a także warsztaty, imprezy oraz wycieczki.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu