Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Stalowa Wola, Konferencja prasowa Elżbiety Łukacijewskiej dotycząca aktualnej sytuacji w Hucie Stalowa Wola PDF Drukuj Email

05 04 2016 konferencjaIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW dniu 5 maja 2016 r. (czwartek) Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego wzięła udziała w zorganizowanej przez nią konfernecji prasowej w Stalowej Woli, która dotyczyła aktualnej sytuacji w Hucie Stalowa Wola oraz kwestii planowanych opóźnień w budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska. 

Podczas konferencji Elżbieta Łukacijewska stwierdziła, że szefowa rządu, Beata Szydło, w trakcie swojej niedawnej wizyty w Stalowej Woli nie przywiozła żadnych nowych projektów i nie rozwiała wątpliwości dotyczących przyszłości firmy, a podpisany w kwietniu kontrakt na dostawę sprzętu dla polskiej armii to zasługa poprzedniego rządu. 

Poseł Łukacijewska wyliczyła listę programów, które uruchomione zostały za rządów PO-PSL , dzięki kontynuacji których możliwe jest wykorzystanie potencjału rozwojowego HSW i zwiększenie zatrudnienia do 1500 osób (jak pokazują szacunki z 2014 - 2015 r.).

Podczas konferencji prasowej Elżbieta Łukacijewska odniosła się również do sytuacji Autosanu, który został co prawda wykupiony, ale nie ma nowych zamówień i zaplanowanej produkcji, co przy utrzymaniu się takiego stanu rzeczy przez 8-10 miesięcy skutkować może groźbą ponownej upadłości. 

W konferencji prasowej uczestniczyła także pani Renata Butryn - były poseł na Sejm RP, która wraz z poseł Łukacijewska zabiegała o rozwiązania korzystne dla Stalowej Woli (w tym o poprawę sytuacji w HSW oraz o budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska), Dariusz Przytuła - stalowowolski społecznik oraz Małgorzata Czwarno - Sieroń, przewodnicząca miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Stalowej Woli. Podczas konferencji zaprezentowano również petycję w sprawie organizacji egzaminów na prawo jazdy w Stalowej Woli i utworzenia filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu