Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Gorzyce, Konkurs "Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej" pod honorowym patronatem Elżbiety Łukacijewskiej PDF Drukuj Email

zs gorzyceW dniu 9 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach odbył się konkurs „Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej" nad którym honorowy patronat objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska.

 - Gdy tylko skontaktowali się ze mną przedstawiciele Szkoły i za ich pośrednictwem dowiedziałam się o konkursie, który miał odbyć się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach z przyjemnością zdecydowałam się objąć jego organizację honorowym patronatem – mówi Elżbieta Łukacijewska. O gorzyckiej szkole słyszałam dużo dobrego, a z jej uczniami spotkałam się już w Brukseli, dlatego uczniów, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie zaprosiłam do odwiedzenia „Stolicy Europejskiej" – dodaje Posłanka do Parlamentu Europejskiego.

W ciągu ostatnich pięciu lat uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży „Comenius" odwiedzili większość krajów Unii Europejskiej, w tym także Belgię, gdzie w maju 2015 r. spotkali się z Elżbietą Łukacijewską w Parlamencie Europejskim.

- Obecnie jesteśmy w trakcie pisania dwóch projektów w ramach programu „Erasmus" dotyczących międzynarodowej wymiany młodzieży – mówi koordynator projektów w gorzyckiej szkole Renata Stadnik – Komórkiewicz. Jeżeli projekty te otrzymają pozytywne opinie, to w latach 2016 – 2018 nasza młodzież wyjedzie do 10 krajów Unii Europejskiej – dodaje.

Wyjazdy zagraniczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach skutkują coraz większą świadomością młodzieży dotyczącą ważności nauki języków obcych, a zdawalność na egzaminie maturalnym z języka angielskigo jest bliska 100 %.

Najlepsi w konkursie „Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej" okazali się: Weronika Stilger, Natalia Suszek – uczennice klasy pierwszej technikum ekonomicznego oraz Radosław Bednarczyk – uczeń klasy drugiej technikum mechanicznego.

 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu