Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Rzeszów, Spotkanie z Ministrem Spraw Zagranicznych Grzegorzem Schetyną PDF Drukuj Email

Minister Schetyna1W dniu 30 czerwca 2015 r. w Rzeszowie, odbyło się spotkanie struktur podkarpackiej Platformy Obywatelskiej z Ministrem Spraw Zagranicznych Grzegorzem Schetyną, który gościł w naszym regionie w związku z oficjalną inauguracją corocznej Narady Dyplomacji Publicznej 2015. 

Gospodarzem spotkania była Poseł do Parlamentu Europejskiego ElżbietaMinister Schetyna2 Łukacijewska. Dyskusję poprzedziła konferencja prasowa z udziałem Pana Ministra, Poseł Elżbiety Łukacijewskiej oraz podkarpackich posłów na Sejm RP: Renaty Butryn, Krystyny Skowrońskiej oraz Marka Poręby. Minister podczas spotkania mówił o negocjacjach z Komisją Europejską w sprawie rozszerzenia strefy Małego Ruchu Granicznego i usprawnieniu wydawania wiz dla obywateli Ukrainy.

W trakcie spotkania z przedstawicielami podkarpackiej Platformy Minister Schetyna3Obywatelskiej dyskutowano na temat najważniejszych tematów z jakimi obecnie musi zmierzyć się polski rząd. Z sali padały pytania dotyczące między innymi przyjęcia przez Polskę imigrantów z Afryki. Po ponad godzinnym spotkaniu, Pan Minister Grzegorz Schetyna udał się wraz z Poseł Elżbietą Łukacijewską na uroczystą kolację z udziałem dyrektorów Instytutów Polskich oraz przedstawicieli polskiej dyplomacji publicznej i kulturalnej.

Rzeszów i Podkarpacie to symbol tego, co udało nam się zrobić przez ostatnie 25 lat, symbol naszego sukcesu – zaznaczył minister Grzegorz Schetyna na uroczystej inauguracji narady. Narada dyplomacji publicznej co roku odbywa się w innym polskim mieście. Dzięki temu wybrany region może zaprezentować swój potencjał gospodarczy i kulturalny. Podczas tegorocznej narady w Rzeszowie uczestnicy odwiedzą między innymi Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej i Podkarpacki Park Naukowo- Technologiczny Aeropolis.

Narada Dyplomacji Publicznej

Fot.Tadeusz Poźniak/rzeszow.uw.gov.pl

 

 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu