Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Rzeszów, Debata w ramach Regionalnego Forum Dyskusyjnego Parlamentu Europejskiego pt."Polityka regionalna UE i Polski 2014-2020: szanse i wyzwania na przykładzie Podkarpacia" PDF Drukuj Email

DSC04715

W dniu 12 czerwca 2015r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyła się debata w ramach Regionalnego Forum Dyskusyjnego Parlamentu Europejskiego pt."Polityka regionalna UE i Polski 2014-2020: szanse i wyzwania na przykładzie Podkarpacia". Wśród panelistów znaleźli się: Elżbieta Łukacijewska -Poseł do Parlamentu Europejskiego , Władysław Ortyl- Marszałek Województwa Podkarpackiego, Iwona Wendel -Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju oraz Jacek Szlachta-Profesor ze Szkoły Głównej Handlowej.DSC04630

Debatę rozpoczęło wystąpienia Jacka Safuta – dyrektora Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego, który wskazał Rzeszów jako miasto zajmujące drugie miejsce w rankingu miast uczących się Europolis 2015.

Następnie głos zabrał prof. Tadeusz Pomianek – rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, który otworzył debatę.

DSC04757

Jako pierwszy prelegent wystąpił prof. Jacek Szlachta, który zwrócił uwagę na to, że nowa perspektywa startuje z opóźnieniem, co jego zdaniem nie jest winą regionów. Podkreślił także, że pieniądze z perspektywy 2014-2020 są bardziej skomplikowane od wcześniejszych ram, lecz mają być za to jakościowo lepsze.

DSC04648Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel wskazała sukcesy Polski Wschodniej w wykorzystaniu środków unijnych ora zwróciła uwagę na fakt, jak ważna jest kontrola i monitorowanie tych środków, aby nie trzeba było ich zwracać Unii.

Następnie głos zabrała Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która w swoim wystąpieniu podkreślała ogromny potencjał Podkarpacia, który nie jest do końca wykorzystany ze względu na słaby sektor turystyki, który mógłby stanowić główne źródło rozwoju.

Marszałek Województwa Podkarpackiego wskazał Podkarpacie za lidera jeśli chodzi o przekazywanie środków na badania i rozwój, co już przynosi i w przyszłości będzie przynosić duże efekty.

DSC04838

DSC04840Debatę zakończyło nagrodzenie laureatów konkursu na esej pt. "Europejski Rok na rzecz Rozwoju 2015"- pomoc rozwojowa Unii Europejskiej skierowana do państw potrzebujących moim zdaniem...”, którym to osobom Pani Poseł wręczyła symboliczne bilety do Brukseli.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu