Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Łańcut, drugi etap II Powiatowego Konkursu Geograficznego w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie PDF Drukuj Email

128W dniu 16 marca 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie odbył się drugi etap II Powiatowego Konkursu Geograficznego. Wzorem roku poprzedniego Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego objęła konkurs patronatem honorowym oraz ufundowała nagrody dla trzech najlepszych zespołów.

078

Pani Europoseł nie mogąc osobiście uczestniczyć w zmaganiach uczniów z powiawtu łańcuckiego, przesłała nagranie ze Strasburga w którym gratulowała Dyrekcji świetnej organizacji i życzyła uczniom powodzenia podczas rywalizacji.

Poseł Elżbietę Łukacijewską na Konkursie reprezentowała Karolina Chrząstek - Dyrektor Biura Poselskiego, która wraz z Dominikiem Łazarzem - Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie poprowadziła konkurs oraz zasiadała w jury.

050

 Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy przypominał swoją formułą znany teleturniej ,,Jeden z dziesięciu”, podczas którego uczniowie odpowiadali na dość podchwytliwe i często zabawne pytania. Do dalszej rozgrywki zakwalifikowały się tylko 3 najlepsze grupy, które musiały wykazać się praktyczną znajomością geografii. Ostatecznie konkurs wygrała drużyna z Gimnazjum w Markowej w składzie Natalia Kluz, Michał Szylar i Oktawian Hawro. Kolejne miejsca przypadły grupom z Kosiny (Artur Kiełb, Dominika Jakielaszek i Michał Wierzbiński) i Dąbrówek (Karol Saj, Monika Panek i Mirosław Pasierb).

122

Oprócz zasadniczej części organizatorzy przygotowali atrakcje, które uświetniały konkurs. Był to wykład Michała Bardiana o archipelagu Lofoty po norwesku, taniec irlandzki w wykonaniu Magdy Węglarskiej, występ wokalny Moniki Michne z zespołem oraz wykład konsultanta Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej Moniki Lewickiej na temat: "Unijne kraje Północy". 

 

 

 

 

   Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu