Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Rzeszów, Konferencja prasowa poświęcona wspólnej inicjatywie Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej oraz Posła na Sejm RP Marka Rząsy PDF Drukuj Email

DSC04380Niezaprzeczalnie, tradycją stały się coroczne, odbywające się zarówno w Rzeszowie jak i w Przemyślu, spotkania dedykowane Paniom, mieszkankom naszego województwa. Od pięciu lat do Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie, na zaproszenie Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej, przybywają kobiety z całego Podkarpacia, aby w ten jeden wieczór porozmawiać o tym co je na co dzień inspiruje, napędza do działania, pozwala na rozwój osobisty oraz zmianę własnego życia na lepsze. Podobne zadanie postawił przed organizowanym przez siebie w Przemyślu - Aktorskim Salonem Kobiet - Poseł na Sejm RP Marek Rząsa. Niezmiennie od trzech lat głównym założeniem zapoczątkowanych przez niego spotkań była idea budowania lokalnej społeczności młodych duchem, aktywnych kobiet.

DSC04369

Zarówno Konferencja Kobieta Aktywna jak i kojene odsłony Salonów Kobiet bardzo szybko zyskały grono wiernych entuzjastek. Jednocześnie, obydwojgu inicjatorom zależało na tym, aby co roku zwiększać siłę przekazu organizowanych przez siebie spotkań. Stąd też, narodził się pomysł połączenia obydwu wydarzeń - poważnego charakteru Konferencji Kobieta Aktywna z nieco lżejszą, widzianą okiem mężczyzny, formą Aktorskiego Salonu Kobiet.

         Konsekwencją wspólnych działań będzie wydarzenie, na które Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska oraz Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, chcieliby zaprosić mieszkanki województwa podkarpackiego już 17 kwietnia 2015 r. Mając nadzieję, że właśnie w ten dzień, po raz kolejny stolicą Podkarpacia zawładną kobiety, o godzinie 18:00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie odbędzie się spotkanie, a właściwie nietypowy spektakl pod przewrotnym tytułem „Kobiety są jakieś inne...”. Imprezę poprowadzą wspólnie Poseł na Sejm RP Marek Rząsa oraz artystka kabaretowa i aktorka Katarzyna Piasecka, która dodatkowo uświetni ją swoim występem scenicznym. Gośćmi specjalnymi przedsięwzięcia będą doskonale znani szerszej publiczności aktorzy i wielbiciele kobieta Pan Jan Nowicki oraz Pan Zbigniew Buczkowski. Ponadto, umiejętności kulinarne zaprezentują cztery Koła Gospodyń Wiejskich z województwa podkarpackiego.

DSC04371         Na pozór lekka i momentami dowcipna forma wydarzenia nie powinna jednak przyćmiewać głównego założenia spotkania, jakim jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy i wyzwania, z jakimi spotykają się kobiety i ich rodziny w naszym województwie. Udział w wydarzeniu jak co roku jest zupełnie bezpłatny i możliwy dzięki odebraniu zaproszeń, które będą dostępne od 30 marca 2015 r. w Biurach Poselskich Elżbiety Łukacijewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego w Rzeszowie i Sanoku oraz w Biurze Poselskim Marka Rząsy, Posła na Sejm RP w Przemyślu. Organizatorzy zastrzegają, że ilość zaproszeń jest ograniczona.

Współorganizatorem wydarzenia jest Podkarpacka Fundacja „PANORAMA MOŻLIWOŚCI” a jego organizacja jest możliwa dzięki wsparciu firm Polska Grupa Energetyczna Obrót S.A., ORLEN Południe S.A., Voice-Net Sp. z o.o., Eurobus oraz Drogerii Douglas.

DSC04385Patronatu medialnego użyczyli Gazeta Wyborcza, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta Przemyska, TVP Rzeszów, TV Obiektyw, Polskie Radio Rzeszów, VIA Katolickie Radio Rzeszów, Radio Wawa, Radio Eska, Magazyn VIP Biznes i Styl, Strefa Magazyn Biznesu, portale nowiny24.pl, biznesistyl.pl, rzeszow-news.pl, gospodarkapodkarpacka.pl.

 

 

 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu