Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Warszawa, Debata "Edukacja siłą kobiet" z udziałem Elżbiety Łukacijewskiej PDF Drukuj Email

edukacja sila kobiet debataW dniu 5 marca 2015 r. (czwartek) w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce wraz z Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet debata pt. "Edukacja siłą kobiet", w której jedną z prelegentek była Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

"Dobrze wykształcona kobieta ma większe szanse w pracy, bo trafniej interpretuje wydarzenia wokół siebie, ma swoje zdanie i odwagę, by go bronić. Ale dla odniesienia sukcesu w zdobyciu najwyższych stanowisk potrzebne jest także wsparcie, w tym wsparcie ustawowe" - mówiła w czasie debaty posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska.

W spotkaniu poświęconym roli edukacji, kształcenia, podnoszenia kwalifikacji i ich wpływu na jakość życia zawodowego kobiet w Polsce i Europie wzięły również udział: prof. Agnieszka Zalewska, przewodnicząca Rady Organizacji Badań Jądrowych CERN, Kamila Sidor, inicjatorka Geek Girls Carrots oraz mentorki programu Biznes w Kobiecych Rękach: Katarzyna Pawlikowska, współautorka książki "Polki" Patrycja Strzelecka, społecznie odpowiedzialna przedsiębiorczyni.

Posłanka do Parlamentu Europejskiego Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która przesłała uczestniczkom i uczestnikom debaty nagrane wcześniej wystąpienie, zwróciła uwagę na wciąż niższe zarobki kobiet. "Wciąż płaci się mniej kobietom wykonującym pracę o tej samej wartości co mężczyźni. Płaci się mniej, bo można." 

Do realizowania marzeń zawodowych zachęcała w nagranym wcześniej wystąpieniu posłanka do PE Jadwiga Wiśniewska: "Jesteśmy kompetentne, dobrze wykształcone, potrafimy walczyć o swoje. Do takiego myślenia chciałabym zachęcać wszystkie Panie".

Nagranie video z debaty dostępne jest pod poniższym linkiem:

debata edukacja sila kobiet miniatura

Warszawa, Debata "Edukacja siłą kobiet" z udziałem Elżbiety Łukacijewskiej (5.03.2015)

 

Err :

 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu