Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Jarosław, Spotkanie edukacyjne promujące Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka PDF Drukuj Email

Dzien Praw Czowieka JaroslawJarosław, dnia 10 grudnia 2014 r. w Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza odbyło się spotkanie edukacyjne promujące Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wydarzenie, już po raz drugi zostało zorganizowane przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu.

Spotkanie otworzył Dyrektor szkoły Pan Mariusz Czajka. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, nie mogąc osobiście uczestniczyć w spotkaniu przygotowała specjalne nagranie, w którym zwróciła się do młodzieży biorącej udział w obchodach oraz do organizatorów - „Z ogromnym podziwem przyglądam się Waszym działaniom promującym Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, który corocznie, 10 grudnia obchodzimy w rocznicę podpisania przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Powszechne respektowanie praw człowieka, w tym prawa politycznego wyboru oraz zrzeszania się, prawa do wyrażania własnej opinii, prawa do godnego poziomu życia, jak również zapewnienie wolności od strachu oraz od wszelkich form dyskryminacji i uprzedzeń, są niezwykle istotne na drodze do osiągnięcia trzech, najważniejszych globalnych celów: pokoju, rozwoju i demokracji. A przyszłość praw człowieka jest moi drodzy również w Waszych rękach. Właśnie dzięki szerzeniu wiedzy o prawach człowieka przeciwdziałamy naruszaniu tych praw.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni eksperci, którzy zaprezentowali wybrane zagadnienia związane z Deklaracją Praw Człowieka. Z pierwszym wykładem wystąpił mecenas Michał Muzyczka, który w niezwykle interesujący sposób omówił rolę jaką odgrywa prawnik w ochronie praw człowieka. Następnie na scenie pojawiła się psycholog Barbara Czuba, psycholog której tematem wystąpienia były prawa dzieci niepełnosprawnych. Jako ostatnia o zabranie głosu została poproszona Pani Ewa Nowak – Koprowicz, Wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej oraz ekspert Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, która w niezwykle interesujący i plastyczny sposób przedstawiła sylwetkę tegorocznego zwycięzcy Nagrody Sacharowa doktora Denisa Mukwege - ginekologa z Demokratycznej Republiki Konga. Pani Ewa w swoim wystąpieniu skupiła się na zaprezentowaniu młodzieży działalności laureata w kontekście walki o prawa człowieka, a w szczególności o prawa kobiet. Wart podkreślić, iż tegoroczny laureat został wyróżniony przez Parlament Europejski za niezwykły wkład w ratowanie zdrowia i życia kobiet, które padły ofiarą przemocy seksualnej w Demokratycznej Republice Konga. Spotkanie edukacyjne zakończył pokaz mody wykonany przez uczennice Zespołu Szkół, którego motywem przewodnim były unijne flagi.

Elżbieta Łukacijewska, Nagranie dla uczestników spotkania edukacyjnego promującego Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka (10.12.2014)

dzien praw czlowieka

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu