Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Elżbieta Łukacijewska opiniodawcą Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) PDF Drukuj Email

logo_parlament_europejski_plW dniu 26 stycznia 2012 r., w Parlamencie Europejskim w Brukseli, na posiedzeniu Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) przyjęty został projekt opinii, przygotowany przez Elżbietę Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Dokument ten dotyczący "Rzetelnego zarządzania jakością w statystyce europejskiej", tym samym został oficjalną odpowiedzią na sprawozdanie Komisji Gospodarczej i Monetarnej (ECON), które w marcu 2012 r. głosowane będzie na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. W ostatecznym głosowaniu projekt opinii Pani Poseł poparło 44 Posłów (1 głos wstrzymujący się).

W kwietniu 2011 r. Komisja Europejska opublikowała do Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej Komunikat pt. "Rzetelne zarządzanie jakością w statystyce europejskiej". Jego celem było przedstawienie strategii, która pozwoli stworzyć w Unii Europejskiej ramy zarządzania jakością statystyki dotyczącej ściślejszej koordynacji polityki gospodarczej. Działania Komisji Europejskiej w tej dziedzinie podjęte zostały w związku z niedokładnością statystyk dotyczących długu publicznego i deficytu publicznego Grecji.


Zgodnie ze zwykłą procedurą ustawodawczą jedną z instytucji biorących udział w procesie legislacyjnym w Unii Europejskiej jest Parlament Europejski. Komisją odpowiedzialną za przygotowanie projektu sprawozdania została więc Komisja Gospodarcza i Monetarna (ECON), a za przygotowanie opinii Komisja Rozwoju Regionalnego (REGI).

Poniżej zamieszczamy fragmenty wideo z posiedzenia Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) z dnia 25 i 26 stycznia 2012 r., na których Pani Poseł przedstawia swój projekt opinii, "sprawozdawcy-cienie" ze strony reprezentowanych frakcji politycznych komentują i zgłaszają ewentualne poprawki oraz sam przebieg głosowania:

Elżbieta Łukacijewska przedstawia projekt opinii pt. "Rzetelne zarządzanie jakością w statystyce europejskiej":

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

"Sprawozdawcy-cienie" komentują i zgłaszają poprawki do projektu opinii pt. "Rzetelne zarządzanie jakością w statystyce europejskiej":

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Ostateczne głosowanie Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) nad projektem opinii pt. "Rzetelne zarządzanie jakością w statystyce europejskiej":

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

DO POBRANIA:

Rzetelne zarządzanie jakością w statystyce europejskiej - Komunikat Komisji Europejskiej

Rzetelne zarządzanie jakością w statystyce europejskiej - projekt sprawozdania Komisji ECON


Rzetelne zarządzanie jakością w statystyce europejskiej - projekt opinii Komisji REGI (Elżbiety Łukacijewskiej)

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu