Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Rezolucja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie sytuacji na Ukrainie PDF Drukuj Email

ukraina_flagaW dniu 11 grudnia 2012 r. część Posłów do Parlamentu Europejskiego oraz większość grup politycznych wystosowało wspólny projekt rezolucji w sprawie sytuacji na Ukrainie. Jedną z osób, które podpisały się pod tym stanowiskiem jest Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Projekt stanowiska Parlamentu Europejskiego związany jest z niedawnymi, odbywającymi się 28 października 2012 r., wyborami parlamentarnymi (do Rady Najwyższej Ukrainy), które uznane zostały za krok wstecz w porównaniu z poprzednim, jako niespełniające najważniejszych międzynarodowych standardów.

W dokumencie zarzucono m.in. brak wyważonych relacji w mediach, złe zarządzanie w odniesieniu do składu komisji wyborczych, przypadki nękania i zastraszania kandydatów i personelu wyborczego, brak przejrzystości kampanii i finansowania partii politycznych, nadużywanie środków administracyjnych oraz nierówne warunki gry, w tym uwięzienie głównych kandydatów opozycji z powodów politycznych.

Wskazano również na brak przejrzystości w przedstawianiu ostatecznych wyników wyborów i negatywnie oceniono opóźnienia w liczeniu i przedstawieniu wyników w okręgach jednomandatowych.

Jednocześnie wyrażono nieustające poparcie dla europejskich aspiracji narodu ukraińskiego i potwierdzono zaangażowanie UE na rzecz dalszego rozwoju stosunków z Ukrainą dzięki planowanemu podpisaniu Umowy Stowarzyszeniowej.
 

Z projektem rezolucji można zapoznać się poniżej.

DO POBRANIA: Projekt rezolucji w sprawie sytuacji na Ukrainie - XII 2012

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu