Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Rezolucja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie sytuacji w Birmie PDF Drukuj Email

birmaW dniu 18 kwietnia 2012 r. część Posłów do Parlamentu Europejskiego oraz większość grup politycznych wystosowało wspólny projekt rezolucji w sprawie sytuacji w Republice Związku Mjanmy (Birmy). Jedną z osób, które podpisały się pod tym stanowiskiem jest Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Projekt stanowiska Parlamentu Europejskiego związany jest z niedawnymi,  odbywającymi się 1 kwietnia 2012 r., uzupełniającymi wyborami do niższej izby parlamentu, w których opozycyjna partia Aung San Suu Kyi, liderki Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji (NLD), mogła po raz pierwszy od wielu lat w pełni uczestniczyć.

Przeprowadzenie wolnych i sprawiedliwych wyborów (jednakże dotyczących jedynie 40 mandatów) oraz zaproszenie międzynarodowych dziennikarzy i obserwatorów, w tym również przedstawiciela Parlamentu Europejskiego, uznane zostało przez społeczność międzynarodową, jako sygnał demokratycznych zmian (w Birmie od 1992 r. rządzi junta wojskowa z generałem Than Shwe na czele).

W dokumencie zaznaczono również, iż sytuacja w Birmie w zakresie praw człowieka nadal budzi poważne zaniepokojenie oraz wymaga dalszych zmian.

Z projektem rezolucji można zapoznać się poniżej.

DO POBRANIA: Projekt rezolucji w sprawie sytuacji w Republice Związku Mjanmy (Birmie) - IV 2012

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu