Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Rezolucja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji PDF Drukuj Email

rosjaW dniu 14 lutego 2012 r. część Posłów do Parlamentu Europejskiego oraz większość grup politycznych wystosowało wspólny projekt rezolucji w sprawie zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji. Jedną z osób, które podpisały się pod tym stanowiskiem jest Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Projekt stanowiska Parlamentu Europejskiego związany jest z grudniowymi wyborami do Dumy Państwowej oraz zbliżającymi się, marcowymi wyborami prezydenckimi w Federacji Rosyjskiej. Zaniepokojenie Posłów wzbudziły przede wszystkim, wskazane m.in. przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, utrudnione procedury rejestracji partii politycznych i kandydatów, w tym szczególnie jawna dyskryminacja opozycji. Projekt stanowiska Parlamentu Europejskiego zawiera również odniesienie do szeregu nieprawidłowości, które miały miejsce po wyborach do Dumy Państwowej, na które uwagę zwracały liczne organizacje pozarządowe, w tym m.in. ta najbardziej znana - Gołos.

Powyżej wymieniona rezolucja nie jest pierwszą dotyczącą bieżącej sytuacji w państwach Europy Wschodniej, której współautorką jest Pani Poseł. Dotychczas, m.in. w czerwcu i październiku 2011 r. oraz styczniu 2011 r., Elżbieta Łukacijewska podpisała się pod projektami rezolucji w sprawie sytuacji na Ukrainie i Białorusi.

Z projektem rezolucji można zapoznać się poniżej.

DO POBRANIA: Projekt rezolucji w sprawie zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji - II 2012

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu