Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Debata w sprawie sytuacji kobiet w Polsce na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego PDF Drukuj Email

debata sytuacja_kobietW dniu 5 października 2016 r. (środa) podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata na temat sytuacji kobiet w Polsce. Podczas przedmiotowej debaty głos zabrała Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która w poniedziałek w Rzeszowie zorganizowała również konferencję prasową w tej sprawie, podczas której poparła Ogólnopolski Strajk Kobiet związny z zaostrzeniem przepisów prawa aborcyjnego. 

W trakcie debaty w Parlamencie Europejskim Ogólnopolski Strajk Kobiet wsparły także Posłanki do Parlamentu Europejskiego z innych krajów, które w ten sposób wykazały solidarność z polskimi kobietami, które poprzez manifestacje pragną zwrócić uwagę na istotność problemu aborcji. Podczas debaty głos zabrała Elżbieta Łukacijewska, która nawiązując do złożenia wniosku o odrzucenie projektu w polskim Sejmie powiedziała m.in. że "230 posłów PiS poparło zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce. Dziś przestraszyliście się protestów. Jesteście hipokrytami". Pełny zapis wypowiedzi Poseł Łukacijewskiej dostęny jest poniżej. 

debata prawa_kobiet

Natomiast, podczas poniedziałkowej konferencji prasoweł Poseł Łukacijewska podreśliła, że "My, kobiety PO z Podkarpacia, jesteśmy obiema rękami za utrzymaniem kompromisu w sprawie aborcji. Uważamy, że w XXI wieku kobiety mają prawo decydować o tak trudnej sprawie jak dokonanie aborcji. Ale nie oznacza to absolutnie, że opowiadamy się za aborcją". 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu