Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Kwestia stawki minimalnej 8,5 euro przedmiotem dyskusji na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego PDF Drukuj Email

strasNa najbliższym posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się w Strasburgu w dniach 4-7 lipca 2016 r., jednym z punktów obrad będzie głośna kwestia minimalnej stawki godzinowej w sektorze transportu. W sprawie tej Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego podejmowała szereg inicjatyw, kierując zarówno pytania do Komisji Europejskiej, jak rónież spotykając się z przedstawicielami przewoźników oraz poruszając problem na forum Komisji Transportu i Turystyki w PE, której jest członkiem. 

W ostatnim czasie poseł Łukacijewska wspólnie posłami z polskiej delegacji Grupy Europejskiej Partii Ludowej w PE, w tym: Dariuszem Rosatim, Danutą Jazłowiecką, Januszem Lewandowskim, Różą Thun oraz prawie 60 innymi posłami z różnych krajów i grup politycznych przesłali do Komisji Europejskiej pytanie w sprawie płacy minimalnej w sektorze transportu. W czwartek pytanie to uzyskało poparcie większości grup politycznych w Parlamencie Europejskim. W efekcie, na najbliższym posiedzeniu plenarnym PE w Strasburgu Komisja Europejska będzie zobowiązana do udzielenia odpowiedzi zgłaszane wątpliwości.

8 5 euro plennary

Wcześniej, w ‪Brukseli wnioskodawcy‬ spotykali się z przedstawicielami protestujących przewoźników oraz wielokrotnie interweniowali w tej sprawie, dlatego też dyskusja na sesji plenarnej stanowić będzie kontynuację wcześniej rozpoczętych działań. Podcas debaty tej Komisja Europejska będzie miałą okazję szczegółowo odnieść się do sytuacji polskich przedsiębiorstw, które wciąż funkcjonują w niepewnej materii prawnej.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu