Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Udział Elżbiety Łukacijewskiej w debacie i głosowaniu na temat wdrożenia Białej Księgi w dziedzinie transportu z 2011 r. PDF Drukuj Email

strasW dniu 8 września 2015 r. podczas sesji plenarnej Parlmentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata na temat głosowanej dnia następnego kwestii wdrożenia Białej Księgi w dziedzinie transportu z 2011 r. W przedmiotowej debacie głos zabrała Elżbieta Łukacijewska, członkini Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim. 

Elżbieta Łukacijewska, jako inicjatorka wcześniejszych działań dotyczących społecznych aspektów transporu, w tym m.in. kwestii płacy minimalnej oraz warunków pracy kierowców zabierając głos powiedziała, że: "Wszyscy zgodzimy się, że osoby wykonujące usługi transportowe powinny mieć zagwarantowane odpowiednie warunki wykonywania pracy łącznie z odpowiednim wynagrodzeniem i dlatego należy popierać działania zmierzające do zapewnienia uczciwej konkurencji w przewozach. Termin dumping socjalny dla niektórych krajów jest usprawiedliwieniem działań zmierzających do administracyjnego ograniczenia dostępu przewoźnikom z innych państw członkowskich do przewozów w danym państwie".

Biała księga w dziedzinie transportu to dalekosiężny dokument o bardzo ambitnie wytyczonych celach. Nadrzędnym celem podjęcia przyszłych działań ma być ostateczne stworzenie jednolitego europejskiego obszaru transportu. Ma to być obszar, w którym sektor transportu będzie charakteryzował się wysokim poziomem konkurencyjności i dodatkowo będzie bardzo oszczędnie wykorzystywał nieodnawialne surowce naturalne.

Całość wypowiedzi Elżbiety Łukacijewskiej dostępna jest pod poniższym linkiem:

transport elukacijewskaWypowiedź Elżbiety Łukacijewskiej na temat wdrożenia Białej Księgi w dziedzinie tansportu, Strasburg 8.09.2015.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu