Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Elżbieta Łukacijewska chwali w Strasburgu Uniwersytety Trzeciego Wieku PDF Drukuj Email

strasW dniu 8 września 2015 r., podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu Elżbieta Łukacijewska pochwaliła i pogratulowała zarówno twrócom, jak i słuchaczom Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Przedmiotowa debata miała na celu ocenę Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (2012).

W swojej wypowiedzi Poseł Łukacijewska nawiązała do działań Polski na kanwie wydarzeń realizowanych w związku z Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (2012) przypominając, iż dokonania Polski, a przede wszystkim przyjęcie Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 zostały docenione przez László Andora, unijnego komisarza do spraw zatrudnienia, spraw społecznych i włączenia społecznego.

W Polsce działa ponad 500 organizacji posiadających różny status, które wspólnie są nazywane Uniwersytety Trzeciego Wieku, a ponadto, poza granicami kraju istnieją także polskie UTW, a liczba ich słuchaczy w Polsce wynosi ok. 120-130 tys. Elżbieta Łukacijewska wyraziła również nadzieję, iż w ślad za inicjatywami realizowanymi przez seniorów pójdzie przeznaczenie środków europejskich na tego typu działania.

Sprawozdanie na temat realizacji, wyników i ogólnej oceny Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (2012) dostępne jest TUTAJ.

Całość wypowiedzi Elżbiety Łukacijewskiej dostępna jest pod poniższym linkiem:

seniorzy e lukacijewskaWypowiedź Elżbiety Łukacijewskiej na temat oceny Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, Strasburg 8.09.2015.

 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu