Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, PE przyjął zasady w sprawie możliwości zakazu upraw organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) PDF Drukuj Email

zboze gmoW dniu 13 stycznia 2015 r., podczas sesjli plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu posłowie przyjęli zasady w sprawie możliwości zakazu upraw organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). Podczas debaty na ten temat głos zabrała Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Przyjęte stanowisko przewiduje, że państwa członkowskie będą mogły już na etapie wydawania pozwolenia na uprawę GMO na terenie UE złożyć wniosek o wyłączenie całości lub części swego terytorium z tej uprawy. Podmiot ubiegający się o zezwolenie będzie miał 30 dni na ustosunkowanie się do takiego wniosku. Równolegle do tej procedury, państwa członkowskie będą mogły ograniczyć lub zakazać uprawę danego GMO na swoim terytorium ze względów środowiskowych, planistycznych, z uwagi na wykorzystanie gruntów, konsekwencje społeczno-ekonomiczne, czy założenia polityki rolnej. Ograniczeniom nie będą podlegały uprawy na potrzeby badawcze, a także handel GMO.

"W pełni popieram przedstawiony kompromis i opowiadam się za dalszym prowadzeniem naukowych badań, ponieważ ewentualne uprawianie GMO musi być w pełni bezpieczne i dawać gwarancję, że państwa, w których rośliny genetycznie modyfikowane są uprawiane, nie zainfekują terytoriów sąsiednich państw.  Pozwoli to na zakończenie dyskusji dot. GMO na tle politycznym i podjęcie racjonalnej decyzji, zarówno w moim, jak i pozostałych krajach członkowskich UE." - powiedziała europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

gmo strasburgWypowiedź Elżbiety Łukacijewskiej nt. GMO podczas sesjli plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (13.01.2015)

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu