Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Parlament Europejski przegłosował rezolucję nt. Ukrainy PDF Drukuj Email

ukraina ueW dniu 27 lutego 2014 r., podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, Posłowie do PE przegłosowali wspólny projekt rezolucji związanej z aktualną sytuacją na Ukrainie.

Przedmiotowa rezolucja oddaje hołd wszystkim walczącym obywatelom Ukrainy oraz stanowczo potępia wszelkie akty przemocy, których byliśmy świadkami podczas ostatnich tygodni. Co ważne, dzięki działaniom polskich eurodeputowanych, w ostatecznym kształcie przyjętego dokumentu Parlament Europejski zadeklarował również gotowość do podpisania w przyszłości przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej, pod warunkiem wypełnienia zasad i reguł przewidzianych dla funkcjonowania demokratycznego państwa.

Ponadto, w przegłosowanym dokumencie, Posłowie do Parlamentu Europejskiego wezwali do natychmiastowego finansowego wsparcia reform na Ukrainie oraz przekazania pakietu pomocowego, który byłby rozpisany na najbliższe lata, a także do zapoczątkowania liberalizacji w zakresie polityki wizowej Ukrainy, która dotyczy bezpośrednio jej obywateli.

Eurodeputowani zaapelowali również do wszystkich sił politycznych działających na Ukrainie o jedność i wspólne, pokojowe, a także zgodne z europejskimi standardami dążenie do przeprowadzenie wymaganych reform, które nastawione być powinny być na wypracowanie mechanizmów gwarantujących równowagę polityczną i praworządność przy jednoczesnym zachowaniu integralności terytorialnej Ukrainy. Popierając europejskie aspiracje Ukrainy i pozostałych państw Partnerstwa Wschodniego, PE zaproponował również aby Unia Europejska i państwa członkowskie zajęły jednolite stanowisko w kwestii rozmów z Rosją nt. dalszych przemian i reform na Ukrainie.

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu