Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Elżbieta Łukacijewska ponownie apeluje o potrzebę stworzenia osobnej strategii makroregionalnej dla Regionu Karpat PDF Drukuj Email

karpaty mapaW dniu 24 października 2013 r., podczas ostatniego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata na temat strategii makroregionalnej dla Regionu Karpat. W debacie tej głos zabrała Elżbieta Łukacijewska, która po raz kolejny zaapelowała o potrzebę stworzenia osobnej strategii właśnie dla tego regionu, podkreślając że „dobra współpraca pomiędzy państwami, umiejętność zdefiniowania wspólnych problemów i szans jest najlepszym sposobem wykorzystania potencjału gospodarczego tych terenów”.

Elżbieta Łukacijewska dwukrotnie zgłaszała interpelację do Komisji Europejskiej w tej kwestii i ponawiając swój apel w trakcie debaty zwróciła się do Daciana Cioloşa Komisarze UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich: „Panie Komisarzu - tylko działania, które będą oparte na budowaniu mostów miedzy poszczególnymi państwami Unii oraz Unią jako całością i Ukrainą, uwarunkowane o narzędzie jakim jest Strategia dla Karpat, pozwolą na zrównoważony rozwój tej części Europy. Biedniejsze regiony bez takiego wsparcia nie będą w stanie dogonić Europy Zachodniej, natomiast Strategia dla Karpat jest szansą na harmonijny wzrost”.

Niestety, Komisja Europejska stoi na stanowisku, które wyrażone zostało wcześniej w odpowiedzi na interpelację Poseł Elżbiety Łukacijewskiej, że „w najbliższej przyszłości Komisja nie planuje przeprowadzenia i opublikowania badań dotyczących potencjalnych nowych strategii makroregionalnych UE”.

Wypowiedź Elżbiety Łukacijewskiej na sesji plenarnej PE w debacie nt. strategii makroregionalnej dla Karpat (24.10.2013)

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Elżbieta Łukacijewska, jako członkini Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim, już wielokrotnie zgłaszała potrzebę utworzenia strategii makroregionalnej dla regionu Karpat. O działaniach podjętych w temacie Karpat można przeczytać na stronie www.lukacijewska.pl w zakładce "Karpaty".

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu