Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Wysluchanie publiczne pt. "Hałas w transporcie: Szkodliwy dla ludzi! Jak go uniknąć?" na posiedzeniu Komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim PDF Drukuj Email

wysluchanie kolejW dniu 11 października 2016 r. (wtorek) Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, podczas posiedzenia Komisji Transportu i Turystyki wzięła udział w wysłuchaniu publicznym pt. "Hałas w transporcie: Szkodliwy dla ludzi! Jak go uniknąć?". Duża część wysłuchania poświęcona była transportowi kolejowemu i redukcji hałasu wagonów towarowych, a podczas samego wysłuchania Poseł Łukacijewska broniła kilkakrotnie polskich kolei przed poniesieniem nieuzasadnionych wydatków. 

W grudniu 2015 r. Komisja Europejska wycofała się planów przedstawienia "Komunikatu ws hałasu pochodzącego od wagonów towarowych" zastępując go dokumentem roboczym KE, o co zabiegała w Brukseli m.in. Grupa PKP. W zwiazku z tym aktualnie trwają prace robocze i dialog Komisji Europejskiej z państwami członkowskimi w ramach komitetów RISC i SERAC. 

Ewentualne objęcie limitami emisjami hałasu wagonów towarowych wykorzystywanych wyłącznie do przewozów krajowych, spowoduje w wielu przypadkach: utratę konkurencyjności niektórych kolei, zachwianie konkurencyjności przewoźników oraz utratę rynku przez niektórych przewoźników na rzecz innych. 

Poseł Elżbieta Łukacijewska podczas wysłuchania zabierała głos i podczas swoich wypowiedzi przedstawiając merytoryczne argumenty broniła polskich kolei przed ogromnymi kosztami, które mogłyby być następstwem wprowadzenia zapowiadanych zmian. 

Poseł Łukacijewska zadała pytanie: "Czy Komisja Europejska narzuci przepisy dotyczące hałasu, tym samym wymuszając miliardowe koszty czy zostawi ta decyzję w kwestii państw członkowskich?" (link do wideo poniżej) 

wysluchanie tran_1

W swojej wypowiedzi podkreśliła również, że "nowe przepisy nie mogą ograniczać konkurencji i rozwoju gospodarczego. Nie mogą być przygotowane bez udziału specjalistów i bez pewności osiągnięcia zamierzonego celu. Nie może być narzucania przepisów, bo w jednym czy kilku krajach UE dokonano wymiany taboru". (link do wideo poniżej) 

wysluchanie tran_2

Zaznaczyła też, że "w Polsce wymieniany jest tabor kolejowy na spełniający wymogi dotyczące ograniczenia hałasu, natomiast wymiana kół i hamulców w 30 letnich wagonach towarowych będzie olbrzymim mijającym się z celem wydatkiem". (link do wideo poniżej)

wysluchanie tran_3

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu