Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie szkodliwych skutków stosowania triklosanu PDF Drukuj Email

triklosanW dniu 24 lutego 2016 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, zwróciła się do Komisji Europejskiej z pisemnym zapytaniem w sprawie szkodliwych skutków stosowania triklosanu. 

We wspomnianym zapytaniu, poseł Łukacijewska wskazuje, że "według najnowszych badań Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego środek chemiczny o nazwie triklosan może powodować rozwój komórek nowotworowych. Triklosan posiada silne właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Jest często używany do dezynfekcji w szpitalach, dodawany do detergentów, dezodorantów, mydeł, środków dezynfekujących i pasty do zębów. Stężenie triklosanu w kosmetykach nie przekracza zwykle 0.3% i taka ilość przyjęta jednorazowo nie jest szkodliwa dla zdrowia, ale szkodliwe skutki zdrowotne ma już długotrwałe stosowanie tego środka antybakteryjnego i wyższe jego stężenie.

W związku z powyższymi badaniami i niepokojącymi wynikami Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego zwracam się z zapytaniem do Komisji Europejskiej:

1. Czy Komisja Europejska zapoznała się z badaniami Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego nad triklosanem?

2. Czy Komisja Europejska zamierza zająć stanowisko w sprawie stosowania triklosanu i w/w szczegółowych badań nad tą substancją?

3. Czy Komisja Europejska publikuje i podaje do publicznej wiadomości wykaz substancji, które są powszechnie używane, i nad którymi trwają badania naukowe w sprawie szkodliwości ich stosowania?"

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu