Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej do Komisji Europejskiej w sprawie rozprzestrzeniającej się epidemii wirusa Zika PDF Drukuj Email

wirus zika_grafikaW dniu 25 stycznia 2016 r. Elżbieta ŁukacijewskaPoseł do Parlamentu Europejskiego jako jeden z pierwszych Posłów zwróciła się do Komisji Europejskiewi z interpelacją w sprawie rozprzestrzeniającej się epidemii wirusa Zika. 

W roku 2015 w Brazylii wybuchła epidemia spowodowana. W ciągu ostatnich 3 lat zostało zakażonych około 1.5 mln ludzi. U dzieci i dorosłych wirus ten nie powoduje wielu szkód, jednak dla nienarodzonych płodów jest on bardzo groźny. Odpowiada on za wzrostu urodzeń dzieci z mikrocefalią (około 150 w latach poprzednich, w roku 2015 blisko 3000). Rok 2016 to czas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i związany z tymi wzmożony ruch turystów oraz sportowców z Eu-ropy. Jak podaje Europejskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób - ECDC istnieje ryzyko przeniesienia na nasz kontynent infekcji wirusem Zika przez podróżujących do Brazylii.

W związku z powyższym Elżbieta Łukacijewsja, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z następującymi za-pytaniami:

1. W jaki sposób Komisja Europejska monitoruje sytuację?

2. Czy w najbliższym czasie Komisja Europejska zamierza opublikować ostrzeżenie dla podróżujących do Brazylii oraz innych miejsc zagrożonych patogenem?

3. Czy oraz jakie środki bezpieczeństwa zamierza wprowadzić Komisja Europejska względem osób podróżujących do Brazylii (m.in na IO)? 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu