Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Debata w Parlamencie Europejskim na temat maksymalnych dopuszczalnych wag, wymiarów i obciążeń w ruchu międzynarodowym dla niektórych pojazdów drogowych poruszających się na terytorium Wspólnoty PDF Drukuj Email

strasW dniu 10 marca 2015 r. (wtorek) podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu we wtorek odbyła się i głosowanie dotyczące dyrektywy ustanawiającej dla niektórych pojazdów drogowych poruszających się na terytorium Wspólnoty maksymalne dopuszczalne wymiary w ruchu krajowym i międzynarodowym oraz maksymalne dopuszczalne obciążenia w ruchu międzynarodowym.

Nowa dyrektywa przewiduje zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, bardziej ekologiczną jazdę oraz reguluje kwestie transgranicznych przejazdów ciężkich ciężarówek. Poseł Elżbieta Łukacijewska, jako członek Komisji Transportu i Turystyki w Paralmencie Europejskim, podczas debaty powiedzieła, że "ponad 75% europejskich przewozów towarowych odbywa się transportem drogowym, dlatego też ważne jest aby zmienione przepisy przynosiły oczekiwany skutek jakim m.in. jest zwiększenie bezpieczeństwa, zmniejszenie zużycia energii, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w sektorze transportu, dostosowanie przepisów do realiów związanych z postępem technicznym i stosowaniem nowych technologii, w tym w szczególności alternatywnych napędów oraz poprawy charakterystyki aerodynamicznej pojazdów".

weights miniatura

Wypowiedż Elżbiety Łukacijewskiej podczas debaty na temat dopuszczalnych wag, wymiarów i obciążeń w transporcie drogowym UE, Strasburg (10.03.2015)

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu