Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Interwencja Elżbiety Łukacijewskiej dotycząca dalszego funkcjonowania ogólnoeuropejskiego numeru interwencyjnego w sprawach związanych z zaginięciem dzieci PDF Drukuj Email

dziecko logoW dniu 16 grudnia 2014 r., Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją w sprawie dalszego funkcjonowania ogólnoeuropejskiego numeru interwencyjnego w sprawach związanych z zagnięciem dzieci.

Z treścią interpelacji zadanej przez Elżbietę Łukacijewską, można zapoznać się poniżej:

"W 2007 r. z inicjatywy KE (decyzja 2007/116/EC) zadecydowano o rezerwacji krajowego zakresu numerów rozpoczynających się od 116 celem przeznaczenia na usługi społeczne. Tym samym, linia 116 000 zarezerwowana została jako międzynarodowy numer interwencyjny w sprawach związanych z zaginięciem dzieci. Dzięki funkcjonującej infolinii, aktualnie w 27 na 28 krajów UE możliwe jest całodobowe uzyskanie pomocy w przypadkach wystąpienia sytuacji kryzysowej w powyższym zakresie. Działania zainicjowane przez organizację Missing Children Europe zaowocowały usprawnieniem współpracy w zakresie rozwoju linii w państwach członkowskich oraz poprawą świadczonych usług, a także znacznym wzrostem odnotowanej ilości wykonanych telefonów w latach 2012-2013. Dla wielu organizacji działających na rzecz problematyki zaginionych dzieci numer ten stanowi skuteczne narzędzie działania, wspierające działanie odpowiednich służ i organów. W związku z wygaśnięciem pod koniec 2014 r. programu KE Daphne, z którego finansowane było prowadzenie linii w latach 2012-2014 zwracam się do Komisji z pytaniami:

1. Czy KE planuje uruchomienie nowych mechanizmów finansowych pozwalających na utrzymanie numeru interwencyjnego w najbliższej przyszłości?

2. Czy możliwe jest jego utrzymanie w oparciu o środki programu Prawa, Równość i Obywatelstwo, który nawiązuje do ochrony dzieci, w tym do niebezpieczeństw związanych z ich zaginięciem?

3. Czy KE monitoruje stopień wykorzystania oraz ilość telefonów wykonanych na numer interwencyjny w poszczególnych państwach? I czy ewentualna decyzja nt. jego przyszłości zostanie podjęta na podstawie statystyk, które przemawiają za jego utrzymaniem"

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu