Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Strasburg, Wspólna interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej dotycząca jednolitych płac minimalnych w Niemczech PDF Drukuj Email

transportW dniu 16 grudnia 2014 r. (wtorek) Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, podczas trwającej sesji plenarnej PE w Strasburgu wspólnie z węgierskim Posłem Andorem Deli złożyła pisemne zapytanie do Komisji Europejskiej w sprawie jednolitych płac minimalnych w Niemczech, mających wpływ na sektor transportowy. 

Z treścią wspólnej interperacji przygotowanej przez Elżbietę Łukacijewską i Andora Deli, można zapoznać się poniżej:

"Od 1 stycznia 2015 planowane jest wejście w życie nowej ustawy "Mindestlohngesetz vom 11.August 2014 (BGBI.I.S.1348)", która dotyczy jednolitych płac minimalnych w Niemczech. Minimalna stawka godzinowa w wysokości 8,50 euro będzie obejmowała wszystkie osoby zatrudnione w tych sektorach, w których płaca minimalna nie jest ustalona. Prawo ma mieć również zastowowanie w sektorze transportu i będzie dotyczyło zarówno niemieckich,  jak i zagranicznych przewoźników wykonujących operacje transportowe na terytorium Niemiec, włączając w to operacje kabotażowe, transport międzynarodowy do i z Niemiec jak również przewozy tranzytowe. Zastosowanie tego prawa przysporzyłoby dodatkowych obciążeń administracyjnych zagranicznym przewoźnikom.

Dodatkowo, prawo to mogłoby wywrzeć negatywny wpływ na firmy z innych krajów członkowskich, w których obowiązuje mniejsza stawka godzinowa lub brak prawa narodowego określającego minimalną płacę.

1. Czy to prawo jest zgodne z prawem obwiązującym w UE, szczególnie jeżeli chodzi o legislację rynkową i dyrektywę dotyczącą pracowników delegowanych?

2. Czy według Komisji Europejskiej prawo to jest zgodne z konwencją praw człowieka i podstawowych wolności Unii Europejskiej?

3. Czy prawo to nie ogranicza wolnej konkurencji w Unii Europejskiej?

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu