Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Odpowiedź Komisji Europejskiej na interpelację Elżbiety Łukacijewskiej dotyczącej strategii UE w sprawie alkoholu PDF Drukuj Email

alkoholW dniu 11 września 2014 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją dotycząca strategii Unii Europejskiej w sprawie alkoholu.

Na chwilę obecną nie została zaproponowana ze strony Komisji żadna strategia Unii Europejskiej dotycząca alkoholu na najbliższe lata. Poprzednia strategia wygasła w 2012 r. i zdaniem unijnych ekspertów została pozytywnie oceniona, a narzędzia i środki zostały uznane za właściwe, osiągając zamierzony w strategii cel.

Z treścią interpelacji zadanej przez Elżbietę Łukacijewską, można zapoznać się TUTAJ, a poniżej prezentujemy odpowiedź, którą w dniu 23 października 2014 r. w imieniu Komisji Europejskiej udzielił Tonio Borg, Komisarz UE ds. zdrowia i ochrony konsumentów. 

"Komisja uważa, że cele i priorytety strategii UE dotyczącej alkoholu są nadal aktualne. Z tego właśnie powodu Komitet Krajowej Polityki i Działań Antyalkoholowych zatwierdził w dniu 16 września 2014 r. plan działania w sprawie konsumpcji alkoholu i epizodycznego nadmiernego picia wśród młodzieży.

Jednocześnie Komisja wspiera prowadzoną przez państwa członkowskie wymianę poglądów i pomysłów dotyczących przyszłych kierunków polityki w zakresie zmniejszania szkodliwych skutków spożywania alkoholu. Uzyskane w ten sposób wyniki zostaną wnikliwie przeanalizowane pod kątem przyszłych inicjatyw Komisji mających na celu wspieranie działań państw członkowskich w zakresie ograniczania szkodliwych skutków spożywania alkoholu.

Zakończona w 2012 r. ocena strategii potwierdziła trafność przedstawionego w niej podejścia. Z oceny tej wynika, że w ostatnich latach większość państw członkowskich zaktualizowała i wzmocniła swoje strategie dotyczące alkoholu, wykorzystując przy tym jako podstawę empirycznie sprawdzone środki i zmierzając w kierunku wskazanym w strategii UE".

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu