Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie obrotu wyrobami budowlanymi PDF Drukuj Email

wyroby budowlaneW dniu 11 września 2014 r. Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją w sprawie obrotu wyrobami budowlanymi.

Z treścią interpelacji zadanej przez Elżbietę Łukacijewską, można zapoznać się poniżej:

„Informacje, które otrzymałam od przedsiębiorców z Podkarpacia produkujących wyrób budowlany pn: przydomowa przepompownia ścieków w oparciu o zharmonizowaną normę PN-EN 12050-1:2002: „Przepompowanie ścieków w budynkach i ich otoczeniu. Zasady budowy i badania. Część 1: Przepompowanie ścieków zawierających fekalia", wprowadzającą normę europejską EN 12050-1:2001 „Wastewater lifting plants for buildings and sites – Principles of construction and testing – Part 1: Lifting plants for wastewater contining faecal matter" do prawa polskiego – podkreślają brak jednoznacznego stanowiska.

Wyroby te stanowią zestaw trzech odrębnych składników, które połączone ze sobą stanowią całość gwarantującą spełnianie podstawowych i odpowiednich właściwości w zakresie gromadzenia i automatycznego podnoszenia ścieków zawierających fekalia na wysokość powyżej poziomu zalewania, skąd automatycznie są przepompowywane do kanalizacji – bez ograniczeń.

W związku z powyższym zwracam się z następującym zapytaniem:

Czy udostępnianie na rynku opisanego powyżej wyrobu budowlanego, czyli przydomowych przepompowni ścieków w budynkach i ich otoczeniu w oparciu o wymienioną zharmonizowaną normę i na podstawie posiadanego certyfikatu zgodności z normą EN 12050-1:2001 – znakowanie go znakiem „CE" oraz wystawianie „Deklaracji właściwości użytkowych" jest działaniem prawidłowym – zgodnym z prawodawstwem unijnym?"

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu