Inicjatywy

karpaty_baner

 ---

miniatura kierunek_bruksela

---

zakaz_ruchu_pieszych_male

---

w_brukseli_i_strasburgu_baner

na_podkarpaciu_baner

---

wizyty_studyjne_baner

staze_praktyki_baner

---

porady_prawne_baner

wspieram_baner

Biuletyn

baner-biuletyn

 

 

Bruksela, Interpelacja Elżbiety Łukacijewskiej w sprawie biopaliw nowej generacji uzyskiwanych z alternatywnych źródeł energii PDF Drukuj Email

komisja europejskaW dniu 18 października 2013 r., Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zwróciła się do Komisji Europejskiej z interpelacją w sprawie biopaliw nowej generacji uzyskiwanych z alternatywnych źródeł, w tym m.in. paliwa wytwarzanego z alg morskich.

Poseł Elżbieta Łukacijewska zadając pytanie skierowane do Komisji Europejskiej dot. działań w tym zakresie zwróciła uwagę na fakt, iż wszystkie kraje członkowskie są zobowiązane do 2020 r. zapewnić co najmniej 10% udział energii odnawialnej w całkowitej energii użytej w transporcie oraz na to, że aktualnie laboratoria oraz przedsiębiorcy prowadzą w tym zakresie zaawansowane badania i są gotowi do uruchomienia produkcji oleju z alg na skalę przemysłową. 

Z treścią interpelacji zadanej przez Elżbietę Łukacijewską, można zapoznać się poniżej:

"Parlament Europejski podejmuje działania do szybkiego przejścia na biopaliwa nowej generacji, które są uzyskiwane z alternatywnych źródeł energii takich jak wodorosty, odpady czy algi. Kraje członkowskie UE są zobowiązane, aby do 2020 roku zapewnić przynajmniej 10% udział energii odnawialnej w całkowitej energii użytej w transporcie.

Olej z alg to kolejny pomysł na zastąpienie ropy naftowej biopaliwami. Z prowadzonych badań wynika, że olej algowy ma wszystkie właściwości oleju napędowego, dzięki czemu może sprawdzić się jako paliwo. Wielu przedsiębiorców i laboratoria prowadzą obecnie badania na ten temat, a nowe hodowle chcą produkować coraz więcej oleju z alg i uruchamiać produkcję na skalę przemysłową.

W związku z powyższym zwracam się z następującymi zapytaniami do Komisji Europejskiej:

1. Czy Komisja prowadzi badania w przedmiotowej sprawie lub monitoruje technologie produkcji oleju z alg?

2. Czy Komisja posiada informacje ile fotobioreaktorów /do produkcji i hodowli alg na skalę przemysłową/ występuje w państwach członkowskich?"

 

  Facebook Twitter Poleć na Gadu-Gadu Wykop Śledzik

baner-kalendarz-pe

O mnie w sieci

omws-facebook

omws-nk

omws-youtube

omws-flickr

omws-poeuropejsku

newshub_logo

vote_watch_logo

Sonda

Gdzie najczęściej śledzisz informacje o aktywności Elżbiety Łukacijewskiej?
 
stopka-poczta stopka-cms stopka-memo

© 2017 - Copyright by Elżbieta Łukacijewska / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Elżbieta Łukacijewska                                                                                      Realizacja netica.eu